📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

8 rostlin, kterým se komáři vyhýbají

12. června 2022Zábava, volné chvíleOndřej KrotilDoba čtení 4 minuty

Řekněte stop komárům

V našich podmínkách se komáři řadí k nejnepříjemnějšímu a nejdotěrnějšímu hmyzu, který se jen tak nenechá odradit. Komáři nám pijí krev. A to doslova. Proto vám představíme osm rostlin, které komáry spolehlivě odradí. Rostliny obsahují esenciální oleje, jejichž zápach komáři nesnášejí. Stačí pár lístků rozdrtit v ruce a natřít na kůži.

Bazalka

Bazalka

Bazalce se komáři vyhýbají velkým obloukem. Má nasládlý zápach, který komáři nemohou vystát. Není ani potřeba trhat její listy a třít si je na kůži, protože aroma bazalky odpuzuje komáry přirozeně. Pokud se budete nacházet v blízkosti bazalky, pak komáři nemají šanci.

Šanta kočičí

Šanta kočičí

Kočky tuhle rostlinu doslova milují, ale pro komáry je vůně šanty doslova peklem. Šanta produkuje nepetalakton, esenciální olej, který při rozdrcení listu odpuzuje komáry. Šanta se pěstuje v nádobách, aby se dal její jinak divoký růst korigovat. Pokud jí hodláte pěstovat, pak vaše kočka vám poděkuje, ale komáři půjdou o dům dál.

Citronela

Listy citronely

Citronela je jedním z nejznámějších odpuzovačů komárů. Vůně dokáže maskovat oxid uhličitý, které produkuje naše tělo a jež vábí komáry. Citronela dokáže vyrůst i do dvoumetrové výšky, proto se hodí k pěstování na zahrádce.

Levandule

Levandule

Levandule odpuzuje i moskyty. Její vůně má silné aroma a napomáhá i dobrému spánku. Vůni však nesnese každý. Obecně se doporučuje rozmístit několik snítek sušené levandule. Účinek je zaručený.

Meduňka

Meduňka

Meduňka je rychle rostoucí víceúčelová rostlina z čeledi mátovitých rostlin. Tato bylinka, která se používá i na zklidnění a umí perfektně zahnat komáry. Pro její divočejší růst však doporučujeme pěstování na zahrádce.

Citronový tymián

Citronový tymián

Silná a svěží vůně tymiánu je zhoubou pro komáry. Stačí utrhnout pár listů, které rozdrtíte v prstech a následně se listy potřete. Uvidíte, že si vás komáři nebudou všímat, takže si můžete užít posezení venku.

Měsíček lékařský

Měsíček lékařský

Měsíček je dalším přírodním odpuzovačem, před kterým se mají komáři na pozoru. Lze jej snadno pěstovat. Spíš na zahrádce, protože umí vydávat pronikavou vůni.

Rozmarýn

Rozmarýn

Rozmarýn je bylina, která má extra silnou a pronikavou vůni. Uplatní se i při vaření, ale stejně dobře působí proti komárům. Doporučuje se odstřižení několika větviček a pověšení kolem dveří nebo oken. Do takto ošetřené místnosti si komár netroufne.

Čtenáře dále zajímá

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny