📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více
Jedinečná kombinace psací potřeby a nástroje na sebeobranu. Prakticky jde o takový kubotan na psaní. Je několik tvarů a typů, které se dají použít a mají jednoznačné výhody, které jistě oceníme.

Kombinace obranného prostředku a psací tužky? To zní celkem komicky. Koho by napadlo, že to opravdu může fungovat a co více, že to lidé budou kupovat. K neuvěření? Pojďme si říct, co to vlastně je. Takzvané taktické pero je kombinací kubotanu a psací potřeby. Obě dvě role plní skvěle, za co může hlavně jeho konstrukce a promyšlenost. Co tím získáme? Výhodu nad útočníkem, který nečeká, že u sebe něco podobného budeme mít a také duševní jistotu, protože ač to nevypadá, jsme ozbrojeni.

Pero je mocnější, než meč

Slavný výrok, který nikdy neměl tolik opodstatnění, jako dnes. Tenkrát se jednalo o písemnou formu proti boji. Dnes se jedná o obranou formu proti té útočné. Konstrukce taktického pera připomíná obyčejnou psací pomůcku, v čemž je jeho síla? Schránky jsou tvořeny nejčastěji z tvrzeného hliníku. Ten je pro tento určení jako stvořený. Je pevný a zároveň lehký. Tato tvrdá a pevná konstrukce dodává taktickému peru dobrý základ pro kvalitní obranný prostředek. Při napadení jej vytáhneme z kapsy, nebo sebereme ze stolu a uzavřeme v pěsti. Od té chvíle funguje jako Kubotan. Zpevňuje pěst a pomocí úderů na místa, jako je krk, měkké tkáně, ale i klíční kost a podobné, můžeme útočníka nepříjemně zranit. Jako zraněný už je v nevýhodě a my si můžeme obrátit situaci k našemu dobru.

Jednou píšeme a druhou útočíme

Jelikož je to pero, je nám jasné, že se s ním dá i psát. Na jedné straně má klasický výsuvný hrot, stejně jako propiska. Náplň je vyměnitelná, což prodlužuje životnost pera na neurčito. Druhá strana pera je ta útočná. Ano, můžeme útočit i tou psací, konstrukčně to s přehledem vydrží. Nicméně druhá strana je k tomu přímo uzpůsobená. Každý výrobce sem umisťuje jinou koncovku. Některá pera zde mají útočný hrot, jiné zaoblení ve stylu kubotanu. Existují i speciální koncovky, které jsou uzpůsobené k rozbíjení oken, nebo odběru a uchování DNA. Cože? To jako vážně? Ano, zní to trochu jako z filmu, ale je to tak. Jedná se o speciálně navrženou korunku, kterou když udeříme, ulpí v ní DNA ve formě krve, nebo tkáně. Pomocí této informace je identifikace útočníka mnohem snadnější.

Překvapení

Taktická pera využívají civilisté, stejně jako security služby, policisté, nebo vojáci. Jedná se o naprosto elegantní řešení otázky o osobní obraně. Na některá místa si nemůžeme vzít nůž, střelnou zbraň, nebo teleskopický obušek. Ale pero? Jak by mohlo pero ublížit? A v tom je ten krásný moment překvapení. Když na vás někdo zaútočí, myslí si, že nejste vybaveni, že má převahu, jelikož využil moment překvapení. Pomocí taktického pera můžeme tuto převahu dostat na naši stranu. Vejde se do kapsy, do tašky, do taktické vesty, zkrátka kamkoli. Díky své konstrukci, jejíž útočná část je z jednoho kusu materiálu, nás nezklame a vydrží i opravdu hrubé zacházení.

Nakupujeme podle vkusu

Takže, jak si vybrat? Otázka těžká, odpověď lehká. Podle toho, co se nám líbí. Stačí se držet dobrých materiálů a firem. Tyto dva mezníky nám zaručí spokojenost a kvalitu. V této kategorii nalezneme spoustu taktických per, od těch jednodušších, po složitější. Všechny slouží jednomu zájmu – psát a chránit.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Celková délka
cm cm
Světelný tok
lm lm
Dosvit
m m
Délka
cm cm
Průměr
cm cm
Hmotnost
kg kg
Napájení
Materiál