📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Peníze jsou hlavním artiklem, o který v dnešní době jde. Proto by měly být v bezpečí. Stejně tak jako průkazy totožnosti, nebo platební karty. K tomu skvěle poslouží peněženka. Víme, jaké máme při výběru možnosti?

Peněženka je druh ochranného pouzdra, do kterého se vkládají peníze, doklady a podobné věci tohoto určení (vizitky, kreditní karty a tak dále). Díky ní máme své doklady a peníze pěkně pohromadě na jednom místě a lépe se můžeme starat o jejich bezpečí. Oproti tomu nošení peněz v jedné kapse, dokladů v druhé a karet ve třetí, je nezodpovědnost. Takhle máme vše pohromadě. Víme, kde to máme a při výměně oblečení jednoduše vezmeme peněženku a dáme jí do jiné kapsy. Je to ale vždy výhoda? Není. Faktu, že je vše pohromadě, využívají zloději, kteří si svědomí naší ztrátou zrovna nečerní. Proto si dejme pozor, kde a kdy svou peněženku máme. První peněženky se začaly objevovat s příchodem papírových bankovek. Do té doby nebyly potřeba. Mince se přenášely v měšcích, popřípadě v truhlách. Od padesátých let se v peněženkách začaly objevovat i kapsy na platební karty.

Není peněženka, jako peněženka

Podobně jako tomu je u všeho ostatního, se musí i peněženky vtěsnat do různých módních uliček a předpokladů. S tím jdou ruku v ruce i materiály. Luxusní peněženky se vyrábějí z kůže. Takovou peněženku ocení každý podnikatel, ale i člověk běžného zaměření. Dále zde máme peněženky textilní. Takové se více hodí pro sportovní odvětví. Díky použitým materiálům odpuzují vodu, nepoškrábou se a jsou celkově odolnější a stálejší. Vše je to jen o uživateli a našem výběru. Vypadalo by hloupě, kdybychom ze saka vytáhli textilní peněženku od Maxpeditionu, která je sice perfektní, odolná a vymyšlená hlavou, ale nesplňuje standardy, které se od člověka v saku čekají. Stejně to platí i naopak.

Každý pes, jiná ves

Obsah peněženek, tedy jejich rozložení a vnitřní uspořádání je rozdílné. Bez špatného svědomí je můžeme přirovnat k brašně, která má uvnitř také různé kapsy a přihrádky. Když si vybíráme peněženku, měli bychom si přečíst, co nám nabízí, kolik přihrádek na platební karty, jak je velká, jestli má i kapsu na drobné a tak podobně. Ne všechny peněženky musejí být nutně vybaveny tím, na co jste zvyklí. Věnujme tedy trochu pozornosti vnitřku stejně tak, jako vnějšku. Vnější vzhled nás reprezentuje, vnitřní uspořádání reprezentuje peněženku a nás činí spokojenými. Není totiž nad to, mít vše tam, kde chceme. Vyhneme se tak nepříjemnostem, jakým může být absence kapsy na starší velký formát občanky.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Výška / délka
cm cm
Šířka
cm cm
Hmotnost
kg kg
Materiál