📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Zdraví máme jen jedno a proto bychom se o něj měli náležitě starat. A důležitá je i prevence, protože poskytování první pomoci bez přístupu k lékárničce je složité, ne-li v některých případech nemožné. Kategorie produktů pro zdraví a ochranu je však mnohem širší.

Mít u sebe prostředky na ochranu zdraví se vyplatí vždy. Samozřejmě v souladu s očekávaným rizikem i s našimi aktuálními možnostmi – brát si s sebou profesionální zdravotnickou sadu na túru do přírody asi nemá úplně smysl. Naše nabídka je proto přizpůsobená převážně těm, kteří mají pro přepravu medicínského vybavení omezené možnosti. I když třeba do auta nebo domácnosti můžete více nabízených řešení zkombinovat.

Lékárničky a sady první pomoci

Kategorie ochrany zdraví u nás zahrnuje přirozeně i různé lékárničky a sady první pomoci. Vybrat si z nich můžete na základě toho, co konkrétně v lékárničce potřebujete. Určitě by zde měla být nějaká dezinfekce (ty prodáváme i zvlášť), obvazový materiál, obinadlo, páska, náplasti, nůžky a základní výběr léků. Například ty proti bolesti, proti alergii a pak ty, které potřebujete pro vaše specifické choroby. Více o tom, jak vybavit lékárničku na krátké výlety, si můžete přečíst v tomto článku magazínu Rigad.cz, další tipy pak naleznete tamtéž v článku Jak si vybrat ideální cestovní lékárničku.

Když není jedno, čím zastavíte krvácení

V armádách a dalších profesionálních složkách se stále častěji využívají jednoúčelová škrtidla čili turnikety. Dokonce si pro ně můžete pořídit i speciální taktické pouzdro (sumku). Každopádně není jedno, čím zastavíte masivní krvácení. Rozhodně nepoužívejte vybavení typu paracordu nebo čehokoliv tenčího než 40 až 50 mm. Mohli byste napáchat víc škody než užitku. Pokud se chcete připravit na eventualitu, že byste někomu museli poskytovat první pomoc při masivním krvácení, přečtěte si další článek z našeho magazínu.

Teplo proti šoku

Kromě tlumení bolesti je raněným v rámci první pomoci třeba zajistit vyšší tepelný komfort. A to nejen kvůli samotnému zranění (tělo při zranění potřebuje více tepla než tělo zdravého člověka), ale i kvůli mírnění šoku, který v nouzové situaci může nastat. Pro tyto účely máme k dispozici speciální fólie a vaky, popřípadě nouzové stany s odrazivou vrstvou.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Objem
l l
Materiál