📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Vše pro kemping

Kemping je příjemnou a odpočinkovou aktivitou. Neobejde se však bez vybavení. Měli bychom vědět, jaké jsou naše možnosti a co nám může kempování zpříjemnit. Jakou si vzít židli, jaký stůl a stejně tak i svítilnu nebo stan? Je toho mnoho.

Deka Jungle Travel Snugpak® - Představení produktu

A je to tu, máme volno a vyrážíme kempovat. Ale počkat, co si s sebou vzít? Je to opravdu tak důležité řešit? Ano, to je, proto bychom neměli ponechat nic náhodě a řídit se heslem – vždy připraven. Kemping možná není tak náročnou aktivitou, nicméně si zaslouží řádné vybavení a trochu našeho času při jeho výběru. Výhodou je, že věci většinou přineseme nebo přivezeme na místo, kde na nás čekají, dokud se nevrátíme z výletů. Můžeme si tedy dopřát trochu toho pohodlí a zdomácnělosti. Jak na to?

Soukromí je soukromí

U kempingu budeme většinou potřebovat někde přebývat. Jako nejvhodnější volba zde připadá v úvahu stan. Je přenosný, dá se složit a nemusí nutně představovat tak vysokou částku, abychom si ho nemohli dovolit. Jak tedy stan vybírat? Důležité je uvědomit si, zdali se bude jednat jen o stan na kemping. Pokud ano, můžeme si dovolit vybírat z větších kousků, kde nemusíme hledět na hmotnost. Stany se liší podle konstrukce a dispozice. Záleží na tom, pro kolik lidí by stan měl být. Tak jako tak neupouštějme od dvouvrstvé konstrukce a kvalitních materiálů. Přeci jen ho nebudeme mít rok. Musíme být spokojeni, abychom si dopřáli pohodlný spánek a komfort, na který jsme zvyklí. Co dál nám může dopřát trochu toho komfortu?

Hlavně kultivovaně

Ano, můžeme sedět na pařezu a jídlo mít na klíně. Ale proč? Pokud máme možnost, mohli bychom se poohlédnout po troše toho kempingového nábytku, který nemusí být překvapivě ani drahý a ani prostorově a hmotnostně náročný. Jistě oceníme židle a stůl. Obojí by mělo být skládací a vyrobené z lehkých materiálů, aby se dalo pohodlně přenášet. Díky moderním technologiím to není žádný problém. Jedno i druhé tak budeme schopni odnést v pouzdru přes rameno. Další otázkou je vaření a stolování. Když už máme stůl a židle, hodí se ještě vařič a nějaké to nádobí. Skvělou volbou jsou nerezové sady, ve kterých se může vařit, ale i z nich jíst. K tomu skládací příbory, Fork, nebo Knork a problém je vyřešen. Vařič bychom měli zvolit nejlépe plynový. Z hlediska účelnosti a efektivity se jeví nejlépe. Na co myslet dále?

Vidím, slyším, ale stále odpočívám

Kempingové vybavení není jen o stolku, stanu a páru židlí, kdepak. Jedná se i o rozsáhlý sortiment drobnějších věcí. Můžeme například zmínit svítilny. Nejedná se o klasické ruční, ale o ty, které můžeme položit na stůl, nebo je zavěsit ve stanu za stropní část. Působí spíše jako komplexní osvětlení prostoru, než mobilní ruční svítilny. Když už jsme připravení i na tmu, je čas dát relaxaci nový rozměr. Co použít houpací síť nebo hamaku? Tyto dva téměř totožné prostředky pro relaxaci jsou skvělými společníky pro naše odpolední nebo večerní odpočívání. Nezaberou téměř žádné místo, ale udělají obrovskou službu.

To a mnoho dalších

Mezi věcmi, které jsme si nestačili zmínit, jsou například solární sprchy, nože a šňůry na věšení prádla, ale i spousta dalších. Je třeba si dopředu rozmyslet, co s sebou chceme nést, nebo vézt. Dobře si uvědomme situaci, abychom ji nevědomky nepodcenili. S výběrem nám pomohou podkategorie, které jsou k dispozici.