📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více
Ochrana našeho zdraví by měla být vždy na prvním místě. Měli bychom tedy chránit i lokty a kolena. Snadno se může stát, že si je poraníme. Bohudík však neexistuje jen jeden druh chrániče. Jak jsou tedy nejlepší?

Odřená kolena a lokty. S tím musíme při našich oblíbených aktivitách počítat. Stane se to hned - někde se plazíme, sklouzneme a nepříjemnost je na světě. Každopádně to tak být nemusí. Jednoduše se můžeme chránit. Jenže jak na to efektivně? Například nošením chráničů a ochranných pomůcek. Ty jsou přímo konstruované na to, aby snesly to, co by ani naše tělo nesneslo. Dopomáhá jim k tomu pořádný materiál, ale také dobrá konstrukce. Jak to poznáme, to se hned dozvíme.

Žádné škrábance, dobré škrábance

Lokty a kolena jsou na podobná poranění nejnáchylnější. Loktem se můžeme bouchnout, kolenem do něčeho kopnout. Možností je spousta, ale ani jedna není příjemná. Není tedy lehčí nosit chrániče? Je, proto si o nich něco řekneme. Budeme-li se držet chráničů jen na tyto partie, můžeme je rozdělit na hlavní dvě skupiny. Na vnější a vložné. Vložné se vkládají do speciálních kapes na našem oblečení. To ale nejdříve to oblečení musíme mít. Proto je schůdnější řešení si koupit vnější chrániče. Proč vnější? Protože je pomocí elastických popruhů připneme k ruce nebo noze přes oblečení. Je podle čeho vybírat? Jako u všeho ostatního nám musí chránič sedět. Nehorší je chránič, který si libovolně putuje po končetině. Dejme pozor na uzamykání popruhů a ergonomii chrániče.

Sluch nenahradíš

Podobně jako u očí je třeba chránit i ostatní vněmové orgány. Velmi náchylný je náš sluch. Známe takové to pískání v uších po velké ráně? To jsme právě ztratili sluchové buňky, které se už nikdy neobnoví. Smutné? Mnohem smutnější je, že se tomu dá zabránit. Ochrana sluchu je stejně důležitá, jako ochrana očí. Problém přichází s výběrem vhodné ochrany sluchu. Možností je několik. Můžeme zvolit špunty do uší, sluchátka nebo elektronická sluchátka. Každá možnost má své pro a proti. Špunty nepřekáží, ale jejich nošení není moc příjemné. Krom toho zvuk přijímáme i okolím uší prostřednictvím vibrací. Sluchátka připadají jako lepší možnost, ale mohou překážet. Stojí před námi těžký úkol, který pomůžeme rozlousknout v dalších článcích.

Chraňme se

Zdraví máme bohužel jen jedno. Velmi často lidé podceňují situace a rozhřešení přichází až v nemocnici, kdy je pozdě. Nebuďme těmito lidmi a zamysleme se nad našimi možnostmi dříve, než začneme konat. Je pravda, že jsou některé doplňky drahé, ale jakou cenu má život? Odpověď zní – nenahraditelnou.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál