📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Pojem „CrossFit“ značí doslova jednoduché cvičení a funkční trénink. Jde o cvičení, jenž aktivně posiluje celé tělo. A najdete v něm vše: silový trénink, gymnastiku i cviky na rychlost. Proto je tak populární mezi lidmi.

Pojem „CrossFit“ značí doslova jednoduché cvičení a funkční trénink. Jde o cvičení, jenž aktivně posiluje celé tělo. A najdete v něm vše: silový trénink, gymnastiku i cviky na rychlost. Proto je tak populární mezi lidmi nejen ze sportovního světa.

Jakou má cvičení CrossFit historii a z čeho vychází?

I když je to dnes velmi rozšířená a populární komerční značka, celé se to dost podobá tradiční myšlence všeobecné fyzické připravenosti (tyto myšlenky nejsou mimochodem ale jen nápadem moderním – stejnou zásadu razil i Sokolský spolek v ČR v čele s jeho neméně legendární osobností Miroslavem Tyršem.

S moderní podobou CrossFitu (a i jeho názvem) ovšem přišel až Američan (a navíc i bývalý profesionální gymnasta Greg Glassman). V USA byla oficiálně otevřena první tělocvična CrossFitu v půlce devadesátých let minulého tisíciletí a to v Santa Cruz. Jako trenér Greg Glassman sice připravoval dorost a přitom i rozvíjel tento unikátní tréninkový program dále, již někdy od osmdesátých let minulého století, stále to ale ještě bylo bez jakéhokoliv komerčního využití.

S tím přišel až v roce 2000, což byla doba, kdy si jeho autor Glassman zaregistroval stejnojmennou doménu i značku. A aby to nebylo málo, začal také vydávat časopis Crossfit Journal (jenž byl a je logicky přístupný jen členům).

Jakou má cvičení CrossFit nezaměnitelnou charakteristiku?

Kdybychom se měli pobavit na téma nezaměnitelné charakteristiky CrossFitu, tak je to dnes styl velmi populární mezi elitou sportovců: oslovuje totiž stovky profesionálních atletů, mistrů bojových umění, také však vojáků, policistů a podobných složek, kde ocení špičkovou kondici.

Moderní CrossFit není specializovaným typem cvičení, jelikož obsahuje jak prvky gymnastiky, tak i powerliftingu, veslování, atletiky, vzpírání a dalších, přičemž cílem samozřejmě je vyniknout co to jde ve všech oblastech.

Co o Crossfitu říká jeho autor Greg Glassman?

Greg Glassman sdělil ohledně CrossFitu toto: „CrossFit není specializovaným fitness programem, ale cíleným pokusem optimalizovat svůj výkon v deseti známých doménách. Tyto domény jsou: kardiovaskulární a dýchací výdrž, vytrvalost, stamina, síla, výkonnost, ohebnost, rychlost, koordinace, hbitost, vyváženost a přesnost.“

CrossFit není omezený pohlavím a ani ničím jiným. Je to zkrátka jen o tom, najít svoje fyzické hranice a udržet je, nebo ještě lépe, malý kousek je překonat každý den.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál