📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Pohodlné osprchování i uprostřed přírody? Se solárními sprchami to není nejmenší problém. Mysleme však na vhodnou velikost, a efektivitu. Ne vždy ji budeme moct převážet autem.

Když jsme sami v přírodě, daleko od civilizace, těžko se dostává nějakým standardům, na které jsme zvyklí. Stolování je dosti provizorní, ačkoli existuje spousta doplňků, které se nám to snaží vynahradit. Stejně tak je na tom i hygiena. Dodržovat hygienu například při kempování nebo přebývání v přírodě, nemusí být vždy až tak lehké. Mýt se ve studené vodě není žádná slast a nemusí to být vždy zdravé. Je tedy nějaká možnost suplovat sprchu alespoň tak, abychom se byli schopni omýt? Je a dokonce je velmi primitivní. Této možnosti nebo pomůcce chcete-li, se říká solární sprcha. Jak to celé funguje?

Černý pytel a ventil

Základem jsou tři součásti, vak, hadice a ventil s koncovkou. Vak na vodu, který je jako hlavní a největší součást, je černé barvy. Díky této barvě přejímá lépe teplotu ze slunce. Zároveň musí být z velmi pevného a odolného materiálu, kterým je v tomto případě guma. Dá se složit do přijatelných rozměrů a pojme velké množství vody bez toho, aniž by praskla. Na vaku jsou dále umístěny úchytky, za které připevňuje vak tam, kde ho potřebujeme. Ve spodní části vaku je umístěn ventil a ústí hadice, na jejímž konci je speciální nástavec. Veškeré materiály by měly být z plastu, kvůli výdrži a teplotám. Jak to tedy celé funguje?

Slunce místo kotle

Princip je jednoduchý. Do vaku nalijeme vodu a umístíme ho na přímé slunce. Podle toho, kolik litrů vody je ve vaku určíme dobu, po kterou se bude ohřívat. Když si myslíme, že je voda dostatečně ohřátá, připevníme vak výš, než jsme my, povolíme ventil a můžeme se začít sprchovat. Je to právě černá barva, díky které je vak schopen poměrně rychle vodu ohřát. Černá totiž obsahuje všechna spektra barev, takže přijímá sluneční světlo celé a ne jen jeho části. Tento jev ohřeje vodu ve vaku a my jsme schopni se pohodlně osprchovat.

Kemp, nebo divočina

Při používání nezáleží na tom, kde jsme. Stačí mít přísun vody, je jedno jaké a koupel může začít. Hodí se skvěle do kempu, kde nejsou sprchy nebo do přírody, kde už je nenalezneme vůbec. Skvěle se složí do batohu, kde nebude zabírat ani tolik místa, kolik bychom čekali. Kategorie nabízí základní druhy vaků s rozdílným objemem. Vybírat budeme podle způsobu použití – do kempu se hodí větší, s sebou do přírody budeme preferovat menší a skladnější.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Materiál