📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Horké letní dny nejsou vždy to nejlepší, co si dokážeme představit. Obzvláště pak, nejsme-li vhodně oblečeni. Proto bychom si měli dát pozor při výběru kraťasů nebo bermud.

Maskáčové kraťasy, šortky, bermudy. Říkejme si jim, jak chceme, ale jedná se o jednu a tu samou věc. O část oblečení, která nám zakrývá nohy jen částečně od pasu dolů. Kdy takové kalhoty budeme používat? Jistě, že v létě. Jsou nejlepším přítelem v horkých letních dnech, kdy bychom v dlouhých kalhotách nepřežili. Stejně jako u ostatního oblečení se setkáme se spoustou stylů, ve kterých jsou šortky šity a navrhovány. Jelikož se nacházíme na stránkách armyshopu, nalezneme zde i kraťasy v tomto stylu.

Střih a styl, zapínání a kapsy

Jednoduše bychom mohli kraťasy rozeznávat podle jejich délky, barvy nebo střihu. Každé nám nabídnou něco jiného a každé jsou svým způsobem skvělé v tom, na co jsou určeny. Bojové kraťasy zde nenalezneme, nebojte. Ale v bojovém stylu být mohou. U řady z nich budeme vídat označení ACU, BDU, UTL a podobně. Jedná se o označení střihu a stylu. Podobně, jako tomu je u uniforem, můžeme třídit kraťasy podle těchto označení a získáme tak všeobecný dojem o tom, jak vypadají. BDU kraťasy mají celkem šest kapes a poměrně jednoduchý design. UTL oproti nim jsou mnohem složitější a uživatelsky náklonější. Ostatní značky nenabízejí až takové rozřazení podle písmenek, jejích elán tím ale neopadá. Všeobecně řečeno jsou kraťasy v tomto duchu vybaveny mnoha kapsami a jsou uzpůsobené pro outdoorové aktivity stejně, jako pro army aktivity.

Bavlna a polyester

Budeme-li sledovat materiály, dostaneme se k tomu, že jsou kalhoty většinou vyrobeny z bavlny. Bavlna je skvěle prodyšná a přirozeně odvádí pot. Je tedy vhodným materiálem pro toto určení. Krom bavlny mohou být vyrobeny i z polyesteru, příměsí nylonu a podobných materiálu. Tyto materiály jsou sami o sobě hůř prodyšné. Používají se však v dobrém poměru s bavlnou, čímž jsou jejich vlastnosti více nakloněné pro použití na kraťasech. Mějme na paměti, že když nebudou kalhoty dýchat, budeme se velmi potit, což je nechtěný důsledek špatného materiálu a výběru.

Vhodné a nevhodné

U tohoto pojmu bychom se mohli zastavit a dlouze debatovat. K čemu jsou a k čemu nejsou kraťasy vhodné. Spíše tedy kam jsou a kam nejsou vhodné. Někdo by snad namítal, že do společnosti se kraťasy rozhodně nehodí. Takže ve velkých vedrech máme být v džínách? To je přeci nesmysl. Uvědomme si, že v některých zemích jsou kraťasy součástí uniforem na prestižních univerzitách, jak vysvětlíme tohle? Adekvátnost kraťasů je názorem jednotlivce. Měli bychom sami usuzovat, kam se hodí a kam ne.

K vodě i k boji

Kategorie byla navržena tak, aby si každý vybral. Hledáme-li kraťasy, které něco vydrží, nabídnou nám modularitu a pohodlí, jsme na správné adrese. Můžeme shánět i kraťasy na koupání. Ani to není problém a bez problémů si můžeme vybrat. Pro ty, kteří jsou spíše na civilní styl a neshodují se s tím armádním, je zde také z čeho vybírat. Zkrátka pro civila i nadšence, máme zboží v nabídce.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál