📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Dálkoměry jsou optická zařízení, která dokážou spolehlivě změřit vzdálenost k cíli. Hodí se třeba také pro lovce, kteří mohou efektivněji zaměřit svoji kořist. V každém případě je účel dálkoměrů, hlavně těch balistických, v tom, abyste za daných podmínek stříleli co nejpřesněji.

Z balistického dálkoměru byste měli být schopni odečíst veškeré potřebné údaje o balistice, a to navíc s vysokou přesností. Tato optická zařízení se tak hodí jak pro lovce, tak i pro sportovní střelce, kteří střílejí na delší vzdálenosti a potřebují tak odhadnout případné vlivy okolí na přesnost jejich střelby.

Základ je kvalitní optika

Základem dálkoměru by mělo být kvalitní optické vybavení s odolnými čočkami, vybavenými zvenčí antireflexní vrstvou. Čočky přístroje by měly být také vodotěsné, protože u dálkoměru se stejně jako u samotné zbraně a dalšího příslušenství k ní jaksi předpokládá, že je budete používat i v náročnějších podmínkách a prostředích, která drahé výbavě nebudou vždy nakloněna pozitivně.

Snímače okolního prostředí

Další nedílnou součástí dálkoměrů jsou integrované snímače (senzory) prostředí, které vyhodnocují různé údaje zvenčí a střelci pak je pak poskytují přehlednou a stravitelnou formou. A to díky podpoře Bluetooth či jiné komunikační technologie někdy i v mobilní aplikaci na spárovaném smartphonu. Mobilní aplikace pak může disponovat i komplexní databází nábojů, což je výhoda, protože výstupní balistické údaje pak budete mít přesně přizpůsobené konkrétnímu střelivu.

Přesnost díky balistickým profilům

Z konkrétních senzorů se může jednat o kompas, snímač vlhkosti, snímač barometrického tlaku nebo snímač aktuální teploty. K dispozici mohou být také nastavitelné balistické profily různých zbraní a dokonce i některé přednastavené. Aby byly dálkoměry co nejpřesnější, je totiž nutné je přizpůsobit nejen použitému střelivu, ale i konkrétní zbrani.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál