📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více
Blůzy chrání vrchní část těla, která je nejnáchylnější k okolním vlivům. Nejde však jen o správný materiál, ale i o střih, který tvoří náš komfort. Blůzy mohou také patřit do kompletu ke kalhotám, tak si na to dejme pozor

Když se podíváme na vojáky, kteří jsou oblečeni v uniformě, co uvidíme? Kalhoty, boty, čepici a blůzu. Pod ní se nachází tričko a další vrstvy, my jsme se ale chtěli dostat právě k té blůze. Blůza je vrchní část oblečení ve standardní uniformě moderního vojáka. Dala by se přirovnat ke kříženci košile a bundy. Teoreticky je obojím, ale prakticky ani jedním. Jak to, ptáme se? Blůza má stejně jako bunda nebo košile několik kapes. Zapíná se uprostřed, ale nepůsobí až tak dobře proti dešti nebo větru.

Stejné a jiné

Klidně bychom mohli říct, že jsou všechny blůzy stejné, ale jen svým potenciálem a základní konstrukcí. Skládají se z tělového dílu a dvou dlouhých rukávů. Na konci rukávů se nacházejí manžety, pomocí kterých se dá rukáv stáhnout nebo naopak povolit. Rukávy se dají za většího tepla ohrnout. Blůzy se zapínají uprostřed buď na knoflíky, nebo na zip. Tak jako tak musejí být překryty légou kvůli únikům tepla. Zapínání je po celé délce až nahoru ke krku, kde se nachází límec. Takto by se dala popsat všeobecně blůza. Další prvky, jako kapsy, barva, střih a podobné, jsou záležitostí armády a výrobce. Poslední stejnou věcí je zaměření. Blůza by se měla dát použít za teplejších i studenějších dnů.

Armádně s jistotou

Uvědomme si, že patří blůza do uniformy. Dá se tedy předpokládat, že každá armáda vynaložila dostatek peněz na to, aby byla jejich uniforma kvalitní. Můžeme tedy koupit blůzu originál a být si jisti, že nebudeme litovat. Používají se materiály, které kombinují bavlnu a polyester v ideálním poměru. Kapsy mají rozložené tak, aby vyhovovaly použití.

Trochu jinak, ale lépe

Krom armády existuje spousta výrobců, kteří vyrábějí svoje uniformy. Dělají je jak pro vojáky, tak pro obyčejné civilisty, kteří chtějí od oblečení trochu více. Často vyvíjejí uniformy, tedy i blůzy, s pomocí členů speciálních jednotek, kteří nejlépe vědí, co potřebují a co očekávají. Tyto uniformy jsou sice trochu dražší než originály, ale zato dokáží nabídnout větší komfort a lepší zpracování. Je to i trochu zaviněné tím, že ne každá armáda chce investovat tolik peněz do pouhé uniformy. Ptáme se, co lze zlepšit na dobrém? Mnohé, jde o to, zavděčit se co nejvíce lidem. Armády mají své blůzy v maskovacích vzorech. To samé nabízejí i soukromé firmy plus i standartní barvy, jakou je třeba černá, kojot, písková a další. Tyto barvy se lépe hodí pro každodenní nošení. Lépe propracované jsou i střihy, nabízejí jak lepší materiály, tak i spojovací materiály.

Tak jakou?

Konečný výběr bude vždy jen na nás. Právě proto je lepší vědět více, abychom byli připraveni. Vybírat můžeme podle střihu, vzhledu, podle kapes nebo podle maskovacího vzoru. Záleží to i na tom, jestli máme blůzu na denní nošení nebo na airsoft a podobné akce. Za těchto okolností budeme čekat jisté maskovací účinky a především většinou se situujeme do nějaké armády, která má svůj maskovací vzor. Blůzy nabízejí spoustu výhod, těžko profouknou, jsou samá kapsa a jsou vymýšleny hlavou. Jejich nošením nic nezkazíme, ba naopak, budeme spokojeni.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál
Stát