📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Možnost napít se z kde jaké kaluže pro nás byla vždy téměř nemožná. S přítomností vodního filtru tuto možnost sice máme, ale je třeba si dobře zvolit. Především se zamyslet nad počtem použití a efektivitě.

Dodržování hydratace je velmi důležité. No ale co při takových expedicích? Máme s sebou tahat desítky litrů vody? Tato otázka už trápila mnoho lidí před námi. Nemůžeme zkrátka pít vodu kde z jakého potoku nebo rybníku. To zavání minimálně střevním onemocněním. Proto s sebou musíme nosit malou pomůcku s názvem Vodní filtr. Co to je a jak vše funguje? Čtěme dál.

Už nikdy více!

Vodní filtry začínaly jako složitá zařízení, které si člověk udělal sám. Stačila k tomu trocha kreativity, písek, popel, hlína a také štěstí. Takto se vše navrstvilo na sebe a voda se tím prolila. Největší nečistoty včetně parazitů se s trochou štěstí zachytily ve vrstvách a my jsme se mohli v klidu napít. Jenže bakterie stále zůstaly. Voda se dále musela převařit – vidíme, jak se celý proces komplikuje? Abychom vše mohli urychlit a dostat se tak dříve k tak potřebným tekutinám, vznikly vodní filry. Celkem rozdělujeme filtry na tlakové a gravitační. Dále se liší podle druhu filtru a jeho životnosti. To znamená, že můžu klidně vypít vodu z kaluže? Ano, více méně můžeme. Pro naši jistotu bychom ji měli převařit, ale jedná-li se o nouzovou situaci – směle do toho. Filtry mohou být v podobě vaku, lahve nebo samotného pítka. Záleží na nás, co si zvolíme.

Údržba – půlka štěstí

Je jasné, že filtry budou potřebovat občasnou údržbu. Stačí je většinou prolít opačným směrem čistou vodou, k tomu však musejí být uzpůsobené. Některé filtry vyžadují výměnu samotného filtru, který má omezenou životnost na určitý počet litrů. Stejně tak se nám může stát, že omylem ztratíme nějakou součástku nebo pítko. Tak jako tak se hodí kategorie pro údržbu vodních filtrů.

Co zde nalezneme?

Tato kategorie je zaměřena na vodní filtry a jejich údržbu. Nalezneme tu tedy vše, co bychom očekávali. Stačí si vybrat druh filtru, zjistit jeho životnost a popřípadě si doobjednat rovnou další vnitřní filtr. Tak si zajistíme dlouhý přísun pitné vody.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Výkon
l / min l / min
Hmotnost
kg kg
Typ