📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Taktické a bojové opasky jsou nedílnou součástí výstroje každého vojáka, nebo elitnějších jednotek. Poslední dobou se dostává i k policistům a podobným složkám. Jak pomůže Vám?

Napadne někoho, kde je na těle nejlepší místo z hlediska dosažitelnosti a zároveň takové, aby zde připevněné vybavení nijak nepřekáželo? Ano, je to v pase, nebo na bocích. Skvěle sem dosáhneme, neovlivňuje rovnováhu, ani nepřetěžuje záda. Právě v tomto prostoru nosíme opasky, které nám mohou buď držet kalhoty, nebo poskytovat trochu více.

Taktické a bojové opasky jsou součásti vybavení, které svou konstrukcí a mechanismem umožňují připnutí dalšího vybavení a výstroje tak, aby co nejúčelněji plnily svůj účel. Tyto typy opasků můžeme často vídat u vojenských jednotek, ale i policejních, nebo některých soukromých složek. To je však neomezuje jen pro tyto skupiny. Taktický nebo bojový opasek můžete mít i vy, a proto se teď půjdeme podívat na rozdíly, plusy a mínusy.

Taktický

Tato skupina opasků působí více civilně. Konstrukce je velmi podobná klasickým opaskům, nejsou tolik nápadné a přes to nabízí více. Jejich materiály jsou mnohem pevnější. Díky tomu se na ně můžete více spolehnout, upevnit například pouzdro na zbraň a vědět, že při tasení se opasek nebude kroutit. Na některých se dá dokonce i slaňovat. K tomu samozřejmě potřebujete dostatečně pevnou přezku. Používá se COBRA®, MiniCOBRA®, ale i další alternativy. Osobně jsem nejvíce spokojený právě s MiniCOBRA®. Je velmi příjemná, zároveň pevná a nenápadná. Některé opasky mají dokonce průřezy na protažení MOLLE® vazby.

Bojový

Bojové opasky jsou oproti těm taktickým robustnější, pevnější a mnohem nápadnější. Zde se už nikdo nesnaží skrýt jejich přítomnost. Konstrukce je často masivní, polstrovaná s bytelnou sponou. Správný bojový opasek na sobě má MOLLE® vazbu pro upnutí dalšího vybavení. Neprotahuje se průvleky u kalhot, ale připíná přes oblečení na svrchní vrstvu. Často se propojuje i s taktickou vestou.

Tak který?

Zde nikdo nemusí dlouze přemýšlet, jelikož účel je jasný. Jediné, na co si dejte pozor jsou kvalitní materiály. Držte se vyzkoušených a renomovaných výrobců, jako je ClawGear®, nebo Tasmanian Tiger®.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Délka
cm cm
Šířka
cm cm
Hmotnost
kg kg
Materiál