📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více
Při střelbě potřebujeme citlivý ukazováček na silné ruce. Dobrý kontakt se spouští při výstřelu je totiž pro přesnost nejdůležitější. Jak tedy vybrat? Jaký materiál a zvolit odhalený ukazovák, či ne?

Mezi rukavicemi se vyskytuje jedna skupina, která si zaslouží zmínění. Jedná se o rukavice, které nám zpříjemňují střelbu. Jsou konstruované tak, aby nepřekážely a zároveň dokáží zlepšit naše střelecké výsledky. Ano, mluvíme o střeleckých rukavicích. Jejich zastoupení na trhu není tak rozšířené, jako u ostatních druhů, proto bychom si je měli v krátkosti představit. Pár informací nám neublíží.

Velký rozdíl

K čemu takové rukavice slouží? Jak jistě víme, existuje několik rozdílných druhů střelby. Máme terčovou střelbu, reflexní střelbu, IPSC a k tomu přičtěme rozřazení typu – krátká zbraň, brokovnice, dlouhá zbraň. Je toho opravdu mnoho. Pro každou kategorii by se daly určit jedny rukavice, které jsou za daných předpokladů ideální. Většinou se používají taktické rukavice, které dokáží poskytnout pevný úchop a poměrně dobrý kontakt se spouští. Na ní stojí celý výsledek. Proto je důležité, abychom jako střelci měli co nejlepší kontakt právě s ní. Stačí malé zaváhání a střela letí někam úplně jinam. Na závodech by to ani tak nevadilo, zkrátka nevyhrajeme. Ale co život odstřelovače? Jeho chyba by mohla být fatální. Někteří střelci si na rukavice nezvyknou, spoléhají se na své ruce, proto střílí buď bez rukavic, nebo se speciálními střeleckými rukavicemi. Nezaměňujme je za taktické, jejich zaměření je naprosto jiné.

Dobrý kontakt = jasná trefa

Čím dosáhneme onoho kýženého dobrého kontaktu se spouští a pevného úchopu? Především materiálem a konstrukcí rukavic. Rukavice sahají kousek za zápěstí, kde je umístěno i jejich zapínání. Mají speciální zóny na dlaních, které lépe přilnou k textuře střenek. To vše je důležité, ale co ten kontakt? Nejlepší variantou je sundavací díl na ukazováčku střílející ruky. Zkrátka stáhneme část rukavice na ukazováčku, ohneme ji a zajistíme suchým zipem. Tak dostaneme nejlepší možný kontakt se spouští. Stejně tak mohou být sundavací i dva až tři prsty - většinou palec, ukazováček a prostředníček. Tento prvek se dá uplatnit i jinde. Snadno s ním budeme ovládat dotykový telefon nebo tablet. Vhodné je i použití bezprstých rukavic. Ty však postrádají onu ochranu, kterou střelecké poskytují. Počkat, ale co zimní rukavice? Dobrá poznámka. Existují samozřejmě i zimní střelecké rukavice. Ty vypadají jako palčáky, odklápí se celá plocha prstů, která se zajišťuje na suchý zip. Pod ní se nachází klasické prstové rukavice s obnaženými konci pro co nejlepší kontakt. Co ten materiál?

Buďme chytří

Z hlediska materiálu se rukavice od svých sester až tak moc neliší. Prakticky se na jejich povrch používá nylon spolu s elastanem a ostatními příměsi. Plocha dlaně je prošívaná kůží nebo jiným zesílením. Na tuto oblast si musíme dát při výběru pozor. Zbraň nesmí z ruky vyklouzávat. Materiál na dlani by měl působit dostatečný odpor, abychom získali pevný a jistý úchop. Rukavice se zajišťují stejně jako všechny ostatní. Po natažení je stáhneme páskem na zápěstí, čímž dosáhneme co nejlepší aretace. Pamatujme, že rukavice musí sedět opravdu těsně na rukou. Kdejaký volný cíp by se mohl dostat mezi nás a střenky. Tím by se znehodnotil úchop a celá střelba by tomu bohužel odpovídala.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Materiál