📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Kempování je v moderní době velmi oblíbenou záležitostí. Můžeme se tak dotknout přírody a přes to zůstat v komfortu, na který jsme zvyklí. V tom nám pomůže i kempingový nábytek, o kterém bychom měli něco vědět.

Známe to - jsme na rybách, v kempu nebo někde v přírodě a stýská se nám po našem domácím vybavení. Ze sezení na pařezu bolí záda stejně tak, jako z jedení na kameni. Musíme takové situace řešit elegantně a s důvtipem. K tomu nám skvěle poslouží tato kategorie, kde nalezneme vše, co nám usnadní kempování nebo pobyt v přírodě - jedná-li se o nábytek. Pro stolování se budou skvěle hodit stoly a židle, pro budování polních ubikací nebo přespání zase polní lehátko. Víme co je co? Pojďme to zjistit.

Seďme pohodlně

Perfektní alternativou židlí pro venkovní použití jsou stoličky a outdoorové židle. Zní to trochu přechváleně – outdoorové židle. Věřme ale, že si své jméno zaslouží. Tyto židle jsou vyráběny přímo pro použití v přírodě. Jsou tedy skládatelné a vyrobeny tak, aby po složení zabíraly co nejméně místa. Můžeme pozorovat židle klasické s opěrátkem a s loketními opěrkami, stejně jako židle bez opěrátek, které jsou naopak menší a skladnější. Opora zad je velmi důležitá, nicméně musíme občas dát přednost skladnosti. Takovou stoličku nebo trojnožku můžeme pohodlně připnout na batoh a brát ji všude s sebou. To můžeme podniknout i s větší židlí, která bude ale o poznání těžší a větší. Existuje mnoho variant, které nám židle nabízejí, včetně použitých materiálů a celkového dojmu.

Jezme jako lidé

I v polních podmínkách se dá stolovat královsky. Můžeme k tomu využít například skálu nebo strom. Nebo to řešit elegantně a mít skládací stolek, který bychom s sebou mohli nosit. I takové existují. Jednoduchý a skladný stůl, který můžeme pohodlně naložit do auta a odvézt si ho s sebou do kempu. Hledáme-li stolek, který bychom mohli nosit na batohu, musíme se zamyslet nad tím, je-li to skutečně nutné. Takové stoly bývají dost těžké a prostorově náročné. Nicméně i pro tyto účely se hodí, záleží jen na nás. Díky promyšleným konstrukcím se dají složit do opravdu malého pouzdra - ani by nás nenapadlo, že se jedná o stůl. Z jakých materiálů je vhodný stůl? A jaké rozměry? To je otázka na příště.

Spát v pohodlí

Pohodlí je relativní věc, každý si ho představujeme jinak. Nicméně tam, kde není postel a my se přes to můžeme vyspat dobře, nám bude fajn. Takové přespání nabízejí polní lehátka, která byla vynalezena pro polní nemocnice a ubikace vojáků. Dnes slouží jako přistýlka nebo náhradní lůžko. Stejně tak ho s sebou můžeme vozit do kempů a spát na něm ve stanu. Za takových okolností nás bude zajímat jejich rozměr ve složeném a rozloženém stavu.

Dřevo, plast nebo hliník?

Zase jsme se sešli u materiálů. Ať chceme, nebo ne, jsou velmi důležité a jejich podcenění má vliv na životnost výrobku. To samozřejmě platí i u kempingového nábytku. Hlavním materiálem této kategorie bude hliník a jeho tvrzené formy. Setkáme se i s ocelí, která se používá u velmi namáhavých součástí. Pro opěrátka a sedátka se používají různé formy nylonu a polyesteru. Je důležité zvolit si materiály správně a nepodcenit jejich výběr. Nábytek musí být pevný a odolný, jinak se ho ani nevyplatí kupovat.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Délka
cm cm
Šířka
cm cm
Tloušťka
cm cm
Hmotnost
kg kg
Materiál