📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Oblečení, především to funkční, si nestačí jen vybrat a nosit ho. Je třeba se o něj i správným způsobem starat a udržovat ho. Jen díky tomu nám může vydržet skutečně dlouho a nemusíme se obávat o jeho nedostatečnou funkci v terénu.

U nás na Rigad.cz seženete nejen samotné funkční oblečení, ale i prostředky pro péči o něj. K těmto prostředkům se řadí především impregnace pro zachování voděodolnosti daného kousku, ale také prací prostředky, které se ještě dále dělí na specializované prací prostředky pro péči o funkční oblečení a ekologické prací prostředky, s nimiž se můžete účinně starat i o „běžné“ oblečení (rozuměj to, které není výslovně určeno pro použití při outdoorových aktivitách).

Vraťte oblečení jeho voděodolnost

Vnější vrstvy funkčního oblečení, třeba bundy nebo kalhoty, jsou většinou z výroby vybaveny voděodolnou vrstvou, která ovšem postupem času a nošením ztrácí na své funkčnosti. Tu je tak třeba čas od času obnovovat. A to provedeme nejlépe pomocí k tomu určené impregnace. Principem impregnace je nasycení jinak savého materiálu. Můžete se jednat o materiály syntetické (například polyester) i přírodní (kůže, bavlna, apod.).

Pomocí impregnace materiál nasytíme drobnými částečkami aktivních látek, které zabrání pronikání vody do bundy či kalhot zvenčí, ale současně strukturu tkaniny zcela „nezalepí“ a umožní tak pronikání molekul vlhkosti zevnitř ven. V zásadě se jedná o princip, na jehož základě fungují i membránové materiály, jako je třeba Gore-Tex®.

Funkční praní funkčního oblečení

Jak již nejspíš víte i vy, funkční oblečení nelze prát v běžných pracích prášcích. Ty totiž toto oblečení zbavují jeho funkčních vlastností včetně prodyšnosti. Fungují totiž jako špína, kterou mají odstranit. Tzn. ucpávají póry ve struktuře tkaniny, až nakonec tvoří po několika praních až 2 % celkové hmotnosti daného kousku oblečení. A to je něco, co nechceme. Účinně se tomu lze bránit speciálními funkčními pracími prostředky, které jsou přímo určené pro použití s konkrétním, daným materiálem.

Jak prát ekologicky

Spousta z nás si uvědomuje také nutnost používat i při praní ekologičtější řešení – bez ohledu na to, zda se chystáme prát funkční nebo „běžné“ oblečení. I v tomto ohledu jsme na naše zákazníky mysleli a připravili nabídku pracích gelů s udržitelným přístupem. Tyto gely tak mimo jiné neobsahují mikroplasty, fosfáty, rozjasňovače, sulfáty, barviva ani konzervanty. Navíc udržují kvalitu materiálů a barev, takže se vám s nimi vaše oblečení jen tak nesepere.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena