📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Jarní výbava pro outdoorové aktivity

Po zimě se můžete odlehčit

Jaro je roční období, kdy se probouzí nejen příroda, ale často i my lidé. I přesto, že se vžil pojem „jarní únava“, se nám do žil díky teplejšímu slunci a prodlužujícím se dnům vlévá více energie, kterou ideálně vybijeme někde venku. Proto se vydáváme do přírody a na svoje outdoorové výlety se musíme náležitě připravit a vybavit. Svoje těžké zimní oblečení a vybavení můžeme schovat do skříně a nahradit ho jarními modely.

Jaro znamená rostoucí teploty, návrat ptáků z teplých krajin a také delší dny – což znamená, že i večery už můžeme částečně trávit v přírodě. Ostatně díky vyšším teplotám můžeme mnohdy trávit venku i noci – jen se na to náležitě vybavit. Třeba vhodným spacákem, žďárákem neboli bivakovacím vakem nebo karimatkou. I na jednodenní túry však potřebujeme vhodnou obuv (a příslušenství k ní), která už naštěstí může být lehčí a prodyšnější než ta zimní.

Na jaro si rozhodně nezapomeňte sehnat i novou košili, kalhoty, mikinu nebo bundu, která opět nemusí mít vlastnosti zimní, ale rozhodně by neměla profouknout. Počasí totiž ještě stále může být zrádné. Ostatně letos jsme to už mohli vidět na únoru a březnu, které si poměrně překvapivě částečně vyměnily role. Na delší výlety si nezapomeňte vybrat z naší kategorie potravin na cestu, sbalte si termosku s čajem a vybavte se i řešeními pro čištění vody, díky kterým budete moci lépe důvěřovat i studánkám, které cestou potkáte.