📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Tričko je nejnošenější vrchní vrstvou, kterou známe. Může být s dlouhým rukávem, s krátkým, s potiskem nebo bez. Ne vždy se však nutně musí hodit pro naši situaci, proto bychom měli vybrat dobře.

Nejčastější pokrývkou horní části těla je nepochybně tričko. I když nosíme bundu nebo mikinu, téměř vždy pod ní máme tričko. První zmínky o triku, tak jak ho známe dnes, jsou z období Americko-španělské války, kdy si ho oblékali američtí námořníci. Populární se stalo až po druhé světové válce, kdy spolu se spodkem uniformy jej nosili váleční veteráni ve Spojených Státech. Opravdový BOOM nastal až po padesátých letech, kdy jej začali používat ve filmech. Od té doby uběhla spousta let, což se odrazilo i na konstrukci a formě tričkem. Snadno je můžeme používat v nejrůznějších situacích, budou nám společníky v zimě i v létě, jen si správně vybrat.

Dlouhé, krátké, na tělo i volně

Podobně jako tomu je u ostatních částí oblečení, mají i trička různé styly a střihy. Kategoricky bychom je mohli rozdělit na trička s dlouhým a trička s krátkým rukávem. Jejich použití nebo i výběr záleží na nás. Dále bychom mohli trička dělit na trička na ven, do akce, funkční a tak dále. Díky faktu, že se jedná o nejrozšířenější formu vrchní části oblečení, si můžeme vybírat a být trochu puntičkářský. A je z čeho vybírat? Variant, potisků a barev je spousta. Stejně tak i střihů. Můžeme si koupit triko na tělo -  dobře odvádí pot a je skvělé, když chceme zůstat v teple. Nebo si vybereme volné triko, které se lépe hodí do společnosti. Zvolíme si pěkný motiv a budeme se cítit dobře

Pozor, modernizace přichází

První trička se dělala jen z bavlny. Bavlna je pro tento druh použití naprosto skvělá volba. Přirozeně větrá, je tvárná, dobře se pere a skrývá obrovské možnosti v barvách a střihu. Po vynalezení umělých vláken se začala bavlna kombinovat i s polyesterem. Tato kombinace je nám dnes také známá. Více měně se jedná o trička, která jsou trochu elastická (kombinace s elastanem) nebo odolnější. Zkrátka mají už účel. V neposlední řadě se setkáme s tak zvanými termotričky, které momentálně dobývají svět. Mají čím dobývat? Co na nich vlastně lidi vidí? Odpověď je prostá – možnosti.

Moderní vlákna = budoucnost

Díky použití moderních vláken můžeme trička přetvořit na něco jiného, než jen na část oblečení. Můžeme jejich chabé funkce rozšířit o možnosti, které z nich udělají senzaci. Funkční prádlo má svůj úděl. Setkáme se s termoprádlem na zimu. Jeho hlavní schopnost je termoregulace. Skvěle hřeje a odvádí pot, což oceníme při zvýšené aktivitě. Na léto se hodí trička, která budou větrat, odvádět pot a mít antibakteriální účinky. S bavlnou to bylo nemožné, s moderními vlákny je to hračka. Už vidíme ty rozdíly? Ty možnosti? Důvody, proč stále více lidí lační po těchto produktech. Funkční prádlo je naše budoucnost. Je neocenitelné, což poznáme, když jej začneme používat.

Hlavně vybrat správně

U klasických triček není až takový problém s výběrem. Stačí si zvolit velikost a většinou se trefíme. Hezký motiv a příjemná látka jsou hlavní kritéria. U termoprádla se více pozornosti klade právě velikosti. Musí být totiž na tělo, aby co nejlépe fungovalo. Ale zároveň nesmí být jeho přítomnost nepříjemná. Vzor a barva jsou tedy až dalšími aspekty výběru. Hlavně si zvolme správně tričko podle toho, na co ho budeme chtít a co od něj čekáme. Jedině tak budeme maximálně spokojeni.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál
Stát / armáda