📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Čepice a pokrývky hlavy se nám budou hodit celoročně, i když v každém ročním období asi z trochu jiných důvodů. Každopádně široký sortiment čepic najdete i u nás. Seženete zde kšiltovky, klobouky, polní čepice, zimní čepice i kukly.

Ačkoliv se říká, že hlavou nám odchází nejvíce tepla, není to úplně tak. Celým povrchem těla nám teplo odchází tak nějak rovnoměrně. Jenže hlavu míváme nejméně krytou (stejně jako třeba ruce), a to je důvod, proč nám v zimě mrznou uši a je nám zima, i když jsme jinak oblečení poměrně dobře a funkčně.

Čepice jako ochrana i módní doplněk

Účely nošení čepice jsou různé, ale většinou kombinované. Příslušníci armády či policie mají pokrývky hlavy jako součást uniformy. Jejich čepice či barety ovšem nemají jen reprezentativní a rozlišovací funkci, ale současně svoje nositele chrání. V létě před ostrým sluncem a případným úpalem, v zimě právě především před únikem tepla.

Současně může čepice úplně bez problémů sloužit i jako módní doplněk. Například takové baseballové či truckerské kšiltovky přicházejí v retro vlně zpátky. Nejenže jsou díky prošívanému kšiltu a síťované ventilaci praktické, ale zároveň dost dobře vypadají. A stále častěji si je na hlavu nasazují i ženy.

V zimě je třeba si hlavu chránit ne kvůli slunci, ale naopak kvůli zimě. Proto si můžeme zvolit čepici, která nás zahřeje ještě více (i když přísně vzato nás při použití čepice hřeje naše vlastní tělesné teplo), a to díky přidané fleecové izolaci.

Maskujte se efektivněji

Slunce může být zrádné, ale na taktických misích či na lovu vás může zradit i příliš jasná barva. Proto u nás najdete i kamuflážní verze různých druhů čepic, kterými můžete ve městě razit, ale naopak uprostřed přírody budete méně nápadní. A díky doplňkovým kuklám (jež mimochodem jinak před mrazem ochrání i vaši tvář) můžete být zcela inkognito.

Některé klobouky a čepice z naší nabídky jsou navíc koncipovány tak, abyste se mohli maskovat ještě dodatečně. Obsahují totiž šňůru nebo pásku, za kterou je možné si zastrčit různé větvičky a lístky a ke kamufláži tak využít zdroje ze samotné přírody.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál
Stát