📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Oči jsou jedna z nejcennějších věcí, které máme. Proč je teď zbytečně vystavovat riziku a riskovat tak jejich zdraví a jeden z našich smyslů. Jaké tedy vybrat? Jakou by měly mít ochranu a co vše by měly umět?

Ochrana očí je nejzákladnějším prvkem. Nesmí chybět při jakékoli činnosti, kdy by mohlo dojít k poškození očí. Oko je velmi choulostivé na vnější vlivy. K jeho poškození stačí méně, než bychom si byli schopni přiznat. Jádro oka tvoří gelovitý sklivec, který je spolu s ostatními částmi oka chráněn rohovkou. Tu si můžeme představit, jako blánu, která vše drží pohromadě. Jakékoli poškození může mít fatální důsledky na naše vněmové schopnosti. Jakou ochranu očí tedy zvolit? Jak postupovat při výběru a co vlastně máme k dispozici? To je otázka pro další čtení.

Slunce není jen kamarád

Bez slunce by nebylo života. Slunečné dny nám dodávají dobrou náladu, člověk je jako nabitý energií. Je ale slunce opravdu jen náš přítel? Ze značné míry ano, bohužel ale existuje tak zvané UV záření, které je pro naše oči škodlivé. UV, tedy ultra fialové, z anglického Ultra-Violet. Naštěstí existuje možnost, jak naše oči bránit. U slunečních brýlí si dejte pozor na přítomnost UV filtru. Díky němu není světlo vpuštěno skrz skla do očí. Můžeme si tak vychutnávat slunný den bez starosti o naše oči.

Bezpečně u práce

Když už se musíme bránit před slunečním zářením, naše opatrnost při práci by měla být o to větší. I u sezení v kanceláři? Ne, máme spíš na mysli manuální práci, při které je reálná možnost, že se nám do očí něco dostane. Například se jedná o práci se dřevem, práci na soustruhu, zednické práce a jim podobné. Samotné vyhodnocení, kdy jsou a kdy nejsou brýle potřeba, je na nás. Mějme však v na paměti, že oči se těžko léčí. Co jsou tedy pracovní brýle? Podobně, jako sluneční se skládají z obroučků a skel. U skel je velmi důležitá durabilita. Skla musí být tvrzená nebo jinak odolná, aby co nejlépe chránila.

Brýle jsou základ

O co víc jsou brýle důležité při práci o to víc je tomu tak u střelby a sportů s ní spojených. Ať už se jedná o skutečnou střelbu nebo airsoft, je ochrana oči nezbytná. Kuličky z aisoftových zbraní jsou tvrdé a létají rychlostí přes 100 m/s. U opravdové střelby se může stát, že při výstřelu dojde k selhání a částečky prachu a úlomků jsou vymrštěny přímo proti nám. V takovém případě je opravdu vhodné mít dobrou ochranu očí. Existují odolnostní kritéria? Ano, stejně jako u ostatních ochranných prvků zde máme zkoušky a normy, kterými musí brýle projít. Bez nich bychom kupovali zajíce v pytli. Dejme si na ně pozor a naše oči zůstanou v bezpečí.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Objem
l l
Materiál