📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Nový speciál pro IPSC střelbu od České zbrojovky

26. prosince 2022AktualityRadek MládekDoba čtení 4 minuty

Pojďte se s námi ohlédnout za proběhlým mistrovstvím světa ve sportovní střelbě, které přineslo nový speciál v podání České zbrojovky. Tento speciální model vyvinula Česká zbrojovka ve spolupráci s elitními střelci českého střeleckého týmu. Pistole ihned získala jedno zajímavé prvenství. Jedná se totiž o první sportovní palnou zbraň autentizovanou na blockchainu, čímž navazuje na edici pistolí CZ 75 Řád Bílého lva. 

Česká zbrojovka uvádí, že model CZ TS 2 ORANGE je jedním z nejlepších ve své kategorii. Perfektně se hodí pro sportovní střelbu, pro kterou je doslova stvořený. Neztratí se ale ani v jiných kategoriích, jako jsou například další střelecké disciplíny nebo hobby střelba.

Pistole České Zbrojovky CZ TS 2 ORANGE

Klíčové prvky

Největší inovací modelu CZ TS 2 ORANGE je těžká leštěná hlaveň, díky které je pistole mnohem přesnější a snáze se ovládá. Velkou výhodou je i prodloužení životnosti hlavně, která je nyní řádově výdržnější oproti standardním produktům.

Úpravy se dočkal i závěr pistole, kde došlo ke změně natahovacích drážek po stranách přední části závěru. Jedná se tak o úplně první inovaci v užití drážek u pistolí CZ, kdy jsou nyní drážky i na horní hraně pistole.

Modifikací prošlo i vodítko vratné pružiny. Nová konstrukce přispěla k eliminaci stranového pohybu při střelbě a zvýšila se životaschopnost pryžového bufferu. Výše zmíněné má i další praktickou výhodu, protože došlo ke zjednodušení demontáže zbraně.

Muška modelu CZ TS 2 ORANGE je kromě zvýraznění světlovodným vláknem nově uchycená shora montovaným stavěcím šroubem, který zajišťuje jednodušší výměnu. Velkou výhodou je i ruční lícování, díky kterému je hlaveň dokonale spolehlivá se všemi typy munice.

Vylepšená ergonomie

Pistole je vybavená novým thumbrestem (opěrkou na palec), který uživatel ocení převážně při delší manipulaci se zbraní. Tato opěrka se montuje na levou stranu rámu pistole.

Na ergonomii mysleli vývojáři i při snížení záchytu zásobníku. Záchyt snížili o 2 mm, čímž dosáhli toho, že hmatník nyní netlačí střelce do dlaně. Celý mechanismus je nyní o to lepší, že se snížila i možnost neúmyslného vypuštění zásobníku ze zbraně. I přes tyto specifické úpravy vývojáři zachovali rychlost přebíjení, takže se snížení výkonu v této oblasti vůbec nemusíte obávat. Došlo také ke zvýšení ovladačů pojistky, ty nyní umožňují rychlé a spolehlivé ovládání a mohou sloužit jako opěrka pro palec střelcovy ruky.

Specifický design

Specialitou jsou oranžové duralové díly, které jsou v podání České zbrojovky symbolem produktů nejvyšší kvality. Model CZ TS 2 ORANGE má v této oranžové barvě ploché duralové střenky, polohovatelný hmatník, navaděč na ústí zásobníkové šachty a patku zásobníku.

Bonusy při zakoupení akčních balíčků

Model CZ TS 2 ORANGE je k dostání ve dvou edicích. V edici Performance a v limitované edici Elite, která je vyhrazena pro pouhých 100 členů.

Balíček Performance

Součástí balíčku je prodloužená záruka, doklad autenticity, udělení přístupu do platformy členských benefitů a spousta dalších exkluzivních výhod. Tyto výhody získávají zákazníci automaticky na základě NFT tokenů společnosti BlockTrust. Vše co musí kupce pro získání přístupu udělat, je zaregistrovat svou pistoli na blockchainu a pak si již užívá všech nabytých výhod.

Balíček Elite

Jak jsme již zmínili výše, limitovaný balíček Elite je pouze pro prvních 100 střelců. Díky tomuto balíčku má zákazník možnost zdokonalit své střelecké výkony, součástí balíčku je totiž individuální živé školení se sedminásobným mistrem světa v IPSC střelbě Ericem Grauffelem. Mimo to můžete vyhrát dvoudenní IPSC kurz na nové multifunkční indoorové střelnici EG-CZ Academy ve Francii a spoustu dalších hodnotných benefitů, jako je například osobní výrobní číslo či personalizovaný popis na zbrani.

Doporučené produkty

Čtenáře dále zajímá

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny