📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Kore a FlexFit: detaily, na kterých záleží!

10. května 2024AktualityHana SedlákováDoba čtení 3 minuty

Hledáte univerzální a pohodlné pánské doplňky do přírody, na střelnici, ale i na každodenní nošení a volný čas? Už nemusíte! Máme pro vás nové a stylové pánské doplňky značek Kore a FlexFit! Zatímco značka Kore reprezentuje především kvalitní opasky, které umožňují i skryté nošení zbraně, u FlexFit najdete vysoce kvalitní kšiltovky, které v nadcházejícím parném létě jistě oceníte. Objevte, v čem se tyto výrobky liší od běžných doplňků.

Kore Essentials: nová definice pánských doplňků

V dnešním světě, kdy jsou stále trendem výrobky „rychlokvašky“ s mizivou kvalitou a krátkou životností, představuje značka Kore záchytný bod. Nabízí totiž nadčasové doplňky, které byly vyrobeny proto, aby vydržely. Doplňky, pod které se jejich výrobci mohou hrdě a s klidným svědomím podepsat. Jak toho docílili?

V Kore Essentials se rozhodli položit nový standard pro pánské doplňky, počínaje opaskem, především díky kombinaci prvotřídních materiálů, precizního zpracování a neustálého vylepšování s důrazem na zpětnou vazbu od zákazníků. Protože jsou to právě detaily, na čem záleží!

Opasek EDC Gun Kore

Opasky Kore se hodí k riflím i obleku.

Konečně opasek, který sedí!

U klasického opasku s dírkami nikdy nevíte. Jednou si ho utáhnete příliš, jakmile ale zkusíte vedlejší dírku, už je to zase málo a opasek plandá. Málokdy to vyjde tak, aby vám perfektně seděl a vy se mohli cítit skvěle. Jednotlivé dírky totiž od sebe bývají vzdálené někdy i více než centimetr. Abyste si proto mohli utáhnout opasek tak akorát, budete možná nuceni si vytvořit dírku novou. Díky ní vám to konečně bude sedět… přesně do příštího velkého obědu. Po něm si totiž povolíte opasek o celou další dírku a veškeré pohodlí vezme za své.

Ano, nabízí se i opasky s tzv. automatickou sponou a dnes už i v poměrně slušném provedení. Právě tato spona se však může stát jejich slabým článkem. Třeba v okamžiku, kdy opasek použijete i na něco jiného než na parádu a rozhodnete se na něm nosit třeba pouzdro se zbraní. Oblíbené Cobra spony jsou zase pro mnoho typů kalhot příliš široké, a navíc postrádají eleganci a stále častěji požadovaný low profile vzhled. Takže co s tím? Existuje lepší způsob?

Právě nad tímto problémem, který mnoho jiných výrobců přijalo jako normu, si v Kore lámali hlavu tak dlouho, až našli řešení. Je jím 10“ (přibližně 25,4 cm) dlouhý ozubený systém umístěný na vnitřní straně každého opasku. Tento systém poskytuje více než 40 nastavitelných pozic v rozmezí ¼“ (cca 6,4 mm) a umožňuje plynulou regulaci obvodu. Nebývalá přizpůsobivost a zároveň maximální spolehlivost.

K riflím i obleku

Kore Essentials nabízí civilní řadu opasků, která je primárně určena pro pohodlné každodenní nošení. Modely Slim Impact, Slim Inspire a Slim Imagine jsou vyrobeny z celozrnné kůže, která si svůj dokonalý vzhled uchovává po dlouhou dobu. S šířkou 2,86 cm se řadí mezi tenké opasky, jsou ale nápadné svými designovými sponami. Tyto opasky budou výborně ladit k formálnímu i volnočasovému oblečení. Dopřejte si kapku elegance pro každý den!

O něco širší model Buffalo (3,8 cm) je vyroben z buvolí kůže. Tato robustní a odolná kůže nemá na rozdíl od celozrnné kůže ochranný povlak, v průběhu času tak bude přirozeně měnit svůj povrch a strukturu a postupně získá záměrně obnošený a letitý vzhled. Zkrátka zraje jako víno. Součástí tohoto modelu není spona, Kore však nabízí mnoho kvalitních kompatibilních spon vyrobených z kovu nebo nerezové oceli s laserovým gravírováním.

Opasek Kore s OWB pouzdrem na nošení zbraně

Opasky Kore jsou díky výztuži vhodné i na nošení zbraně a dalšího vybavení.

EDC Gun Kore pro diskrétní nošení zbraně

Pokud hledáte opasek, který vypadá elegantně a nenápadně, ale zároveň umí něco navíc, pak jste v této kategorii správně. EDC Gun Kore opasky jsou ideální pro skryté nošení zbraně (jsou kompatibilní s IWB i OWB pouzdry) a dalšího vybavení. Jsou dostupné ve verzi z top grain kůže, z nylonu nebo z uhlíkových vláken

Kožená varianta se hodí i do společnosti, aniž by na sebe poutala nežádoucí pozornost. Speciální povrchová úprava proti oděru tomuto opasku propůjčuje vysokou odolnost, stále je ale dost měkký a pružný na to, abyste se v něm mohli po celý den pohodlně pohybovat. Nylonová verze má oproti té kožené zhruba dvojnásobnou tuhost. Verze vyrobená z karbonových vláken je pro změnu dimenzovaná na vysoké zatížení (až 13,2 kg).

Všechny tyto varianty poskytují dostatečnou pevnost, odolnost a stabilitu. Při nošení zbraně a jiného materiálu se nijak nedeformují ani neprohýbají. Veškeré vybavení drží naprosto spolehlivě na svém místě. Dalším společným aspektem je zpevněné jádro z patentovaného polymeru, které zajišťuje pohodlné nošení zbraně a bezpečné tasení. 

Bojové, služební a střelecké opasky Kore 

Bojový opasek Battle B Kore se skládá ze dvou částí – vnitřní a vnější. Tento systém optimalizuje rozložení hmotnosti neseného materiálu a umožňuje nošení full size zbraní, zásobníků a dalšího taktického vybavení až do hmotnosti 9 kg.

Stejné dvoustupňové složení má i služební opasek Basketweave Duty, který je vyrobený z vysoce odolných vláken Armortek a vybavený pevnou sponou D2 z lehkého hliníku. To mu umožňuje pohodlně nést vybavení s maximální hmotností 13 kg. Patentovaný ráčnový mechanizmus s duálním uvolňovacím systémem udržuje opasek pevně utažený a snižuje riziko, že by ho případný útočník i s vybavením strhnul.

Posledním zástupcem opasků složených ze dvou částí je Kore IPSC Competition C1 vhodný pro soutěžní střelbu v rámci IPSC a USPSA.

Spony a další doplňky

Bohaté portfolio kvalitních opasků s širokou škálou využití však není to jediné, co může značka Kore Essentials nabídnout. Za pozornost stojí také kvalitní spony z kovu nebo nerezové oceli s gravírováním, kšiltovky a trička

Chcete v létě flexit? Tak jedině s FlexFit!

Kšiltovek už tradičně nabízíme poměrně široký sortiment. Proč jsme se tedy rozhodli rozšířit nabídku o další značku? Kšiltovky FlexFit jsou totiž velice příjemné na nošení, a navíc dobře vypadají.

Kšiltovka FlexFit v multicam provedení

Kšiltovky FlexFit jsou funkční a dobře vypadají. 

Ať už se rozhodnete pro klasický Snapback s rovným kšiltem, Retro Trucker se síťovinou pro velmi horké dny, Dad Cap z příjemné bavlny a s mosaznou přezkou vzadu, nebo klasickou baseballku, ani v jednom případě nesáhnete vedle. Vaší pozornosti by také neměla uniknout kšiltovka Trucker Mesh, která má místo klasického nastavovacího pásku vzadu elastický pásek téměř po celém obvodě a mnohem lépe se tak přizpůsobí každé hlavě.

Všechny kšiltovky FlexFit jsou dostupné v multicamovém provedení, dobře drží tvar a mají kvalitní odvětrávání.

Čtenáře dále zajímá