📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Novinka na Rigad: Opasek Magnetix™ Battle Belt od Agilite Gear®

4. června 2024AktualityHana SedlákováDoba čtení 2 minuty

Nový opasek Magnetix Battle Belt od izraleské značky Agilite Gear vás překvapí svými inovacemi, promyšleným designem i spolehlivostí v reálných taktických situacích. Tento opasek byl designovaný tak, aby eliminoval nedostatky, které bojové opasky často mívají. Kromě toho obstál na jedničku při velmi intenzivním testováním v bojových podmínkách. Pojďte se o něm dozvědět více a zjistit, v čem se odlišuje od ostatních bojových opasků.

Připomíná vám název tohoto opasku nějakou postavu z oblíbeného seriálu Asterix a Obelix? Není divu. Magnetix má totiž několik zajímavých vychytávek, které ho činí nepřemožitelným. Prošel dlouhým vývojem a přísným testovacím procesem, během kterých se společnost Agilite snažila tento produkt vyladit na maximum. A podle uživatelských recenzí to vypadá, že se jim to opravdu podařilo. Jaké jsou jeho vlastnosti a v čem je výjimečný?

Magnetix Battle Belt Aglilite Gear, nosič plátů, helma. Zdroj: FiftyShadesofFDE

V zadní části opasku Magnetix Battle Belt od Agilite Gear je dvojice silných magnetů. Vnější a vnitřní část opasku se k sobě jednoduše nacvaknou. Zdroj: FiftyShadesofFDE

V hlavní roli magnet

Jedním z hlavních nedostatků, na které můžete u mnoha typů bojových opasků narazit, je složité zkompletování vnitřní a vnější části opasku. Spojit obě části dohromady tak, aby přesně seděly a nikde se nerozjížděly, většinou zabere nějaký čas, vyžaduje cvik a ne vždycky se podaří na první pokus. Ve chvíli, kdy se tyto části spojí špatně a v nějakém místě se úplně nepřekrývají, vzniká problém. Opasek škrábe, vyhrnuje tričko a netvoří dostatečně stabilní platformu.

V Agilite Gear proto vynalezli způsob, jak obě části opasku spojit doslova během několika sekund. A to tak, aby seděly naprosto přesně a držely jako přibité. Tajemství je v magnetech. V zadní části vnitřního i vnějšího opasku je všitá dvojice silných magnetů, které se k sobě přicvaknou a obě části opasku pevně drží v naprosto stejné poloze. Vy už si je potom jen uhladíte kolem těla pomocí velcro panelů, které s výjimkou oblasti s všitými magnety vedou po celém obvodu, a zajistíte cobra sponou.

A jste připraveni. Vaše zbraň i vybavení budou vždy přesně na svém místě. Obě části se dají rychle spojit i ve chvíli, kdy už máte na vnějším opasku výstroj. Tento systém si společnost nechává patentovat.

Opasek Magnetix Battle Belt Agilite Gear s holsterem, pistolí a zásobníky. Zdroj: agiliteinternational.com

Díky zpevnění v přední části se opasek Magnetix Battle Belt od Agilite Gear neprověšuje. Zdroj: agiliteinternational.com

Propracovaný vnitřní opasek

Dalším častým nešvarem u mnoha modelů bývá nedořešený vnitřní opasek. Zatímco vnější část opasku, která je více na očích a nese veškerý gear, bývá zpravidla nabušená a designově zpracovaná co nejlépe, nezřídka se stává, že vnitřní část zůstane lehce odfláknutá. To má samozřejmě vliv na celý systém a jeho vlastnosti.

Proto si u Agilite Gear dali na vnitřním opasku opravdu záležet. Působí téměř mini verze toho vnějšího. Tento velcro opasek je pevný, polstrovaný a zpevněný. Hodí se samostatně jako EDC opasek a díky vyztužení je vhodný i pro skryté nošení zbraně

Konec opasku tvoří dlouhý zpevněný „jazyk“, který se zasouvá do kapsy v protistraně. Tím dojde k dodatečnému zpevnění v přední části, čímže se zamezí nechtěnému prověšení. Nemusíte ale mít obavy, že by byl kvůli tomuto zpevnění zbytečně tvrdý a nepohodlný. Díky elastické sekci se při pohybu snadno přizpůsobí a je komfortní i při sedání, vstávání apod. 

Opasek Magnetix Battle Belt Agilite Gear s cobra sponou v multicam provedení. Zdroj: agiliteinternational.com

MOLLE vazba dosahuje na opasku Magnetix Battle Belt Agilite Gear až ke cobra sponě. Zdroj: agiliteinternational.com

MOLLE vždy po ruce

Jste zvyklí, že MOLLE vazba nedosahuje až ke cobra sponě a v přední části vzniká „hluché místo“, kam nemůžete umístit žádné vybavení? U opasku Magnetix žádné takové místo nenajdete. MOLLE vazba totiž na obou stranách dosahuje až ke sponě, a to bez ohledu na konfekční velikost. Je to díky vnějšímu skeletonu, který jednak zpevňuje přední část opasku a zabraňuje prověšení (podobným způsobem jako u vnitřní části), ale zároveň také poskytuje neomezený prostor pro vybavení s MOLLE vazbou. 

Autor článku
Hana Sedláková
Hanku baví outdoor. Miluje hory, trekování, spaní pod širákem a vůbec experimentování s pobytem mimo civilizaci. Občas na cestách taky zavítá mezi lidi, s gustem nasává místní kulturu, učí se jazyky a pídí se po nejrůznějších zajímavostech. Do dobrodružných aktivit zapojuje i svoje děti.

Čtenáře dále zajímá

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny