📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

6 tipů, jak dodržovat osobní hygienu během táboření

8. března 2023Rady a tipyOndřej KrotilDoba čtení 3 minuty

Ačkoli to není potřeba nějak výrazně zdůrazňovat, základem všeho je správný hygienický návyk. Jenže při táboření v přírodě můžete na teplou vodu a samozřejmě i sprchu rovnou zapomenout. Lze tedy dodržovat v takových podmínkách základní hygienu? Určitě ano. Poradíme vám, jak na to.

Muž si myje obličej v řece

1. Dezinfekční mýdlo

Dezinfekci rukou díky pandemii zná každý. V drogeriích a lékárnách si můžete koupit malé lahvičky dezinfekčního gelu, které likvidují až 99 % všech bakterií, plísní a virů. Jsou skladné a vejdou se do každého batohu. Toto mýdlo můžete používat před jídlem nebo po toaletě a budete vědět, že máte čisté a vydezinfikované ruce.

2. Hygienické ubrousky

Do přírody doporučujeme použití čistících a exfoliačních ubrousků. Pomohou vám udržet tělo v příjemné svěžesti. Nezapomínejte na úklid. Ubrousky buď spalte, nebo sebou odneste.

3. Ručník z mikrovlákna

U ručníku jsou dva časté problémy. První problém je nasnadě. Je to skladnost. Ručník prostě v zavazadle překáží. A když už se vám ho podaří vecpat do batohu, pak je tu další a ještě závažnější problém. Po použití špatně schne. Proto neváhejte a kupte si ručník z mikrovlákna. Je lehký, skladný a hlavně rychle schne.

4. Biologicky rozložitelné mýdlo

Používejte mýdlo, které je biologicky odbouratelné. To, že je odbouratelné ve výsledku neznamená, že jej budete používat ve vodní nádrži. Pokud nechcete, aby se o vás zajímal dotěrný hmyz, použijte mýdlo, které není parfemované.

5. Suchý šampon

Mastné a špinavé vlasy? Pokud budete používat suchý šampon, pak to není žádný problém. Vlasy se očistí a vrátí se jim lesk. Opět doporučujeme suchý šampon, který není parfemovaný.

6. Solární sprcha

V dnešní době není problém použít sprchu ve volné přírodě. Nevěříte? Podívejte se nabídku solárních sprch u nás na webu. Pracuje na jednoduchém principu. Po naplnění vaku vodou, stačí zavěsit na místo, kde je dobrý sluneční svit. Vak absorbuje sluneční energii a po 2 – 3 hodinách se můžete sprchovat teplou vodou. Tento výrobek vám umožní si dopřát sprchu, přestože jste uprostřed divočiny.

Závěr

Kde je vůle, tam je i cesta. V dnešní době speciálních přípravků není problém udržovat základní hygienické podmínky i v místech, kde není šance se dostat několik dní k teplé vodě. Vše je na vás. Šťastnou cestu!

Čtenáře dále zajímá