📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Appendix Carry

Nošení zbraně, jinak, skryté nošení zbraně je v České republice poměrně omezenou problematikou. I tak tu máme několik možností, jak se dá zbraň skrytě nosit. Pomohou nám k tomu například opasková pouzdra, podpažní pouzdra, nebo kotníková. Podle toho se pak určuje, kde bude zbraň nošena. Největším zástupcem jsou opasková pouzdra, a to tak zvaně vnější a vnitřní. V následujících řádcích si prozradíme něco o jednom ze způsobu nošení vnitřního opaskového pouzdra.

Co je to Appendix Carry?

Mnoho lidí poslední dobou používá tento výraz. Jedná se o nošení vnitřního opaskového pouzdra specifickým způsobem. Naprostá většina držitelů zbrojního průkazu skupiny E nosí zbraně ve vnitřním opaskovém pouzdru na straně silnější ruky na hodinách 4, 5, či 7 a 8. Toto místo za bokem, je z hlediska viditelnosti zbraně, skvělou volbou. Je tu však ještě jedna, které se právě říká Appendix Carry.

V tomto případě nenosíte zbraň na boku, ale přímo vepředu na břiše. Tedy přímo nad apendixem, proto také Appendix Carry. Doporučuji si posunout přezku opasku více do strany. Je to samozřejmě na Vás, ale mě to tak vyhovuje více. Pro takové nošení se nejvíce hodí pouzdro s klipy, které se na opasek jen zaháknou. Nikoli s pevným průvlekem. Samozřejmě mluvíme o vnitřním pouzdře (IWB).

Výhody? Jasně, že tam jsou

Asi se teď ptáte, jaké výhody může Appendix Carry mít. Zkuste si to a uvidíte sami. Zbraň je mnohem lépe umístěna. Netlačí Vás, když sedíte, zároveň k jejímu tasení potřebujete mnohem kratší pohyb. Tasení se tak stává rychlejším. Nejdůležitější je však ona funkčnost. Pokud si vybavíte pohyb, který děláte při tasení u klasického umístění zbraně, musíte rukou sáhnout k zadní straně boku, tím dostáváte ruku pryč z aktivní zóny útoku. U Appendix Carry máte ruce stále před sebou.

Dále – zkuste si vybavit tasení v autě. Při klasické poloze je to téměř nemožné. U Appendix Carry je to mnohem snazší. Co je za mě však nejdůležitější je tasení v případě, když Vás někdo povalí na zem. Ať už člověk, nebo zvíře. Nemůžete si přeci dovolit dát jednu roku za záda a začít šmátrat po zbrani. Takto ji máte přímo před sebou. Opět – mnohem snazší.

Na všem dobrém je i něco špatného

Bohužel Appendix Carry není pro každého, což je jeho velký mínus. Na to, abyste dokázali při tomto nošení zbraň zachovat skrytou, musíte mít určitou tělesnou stavbu. Ale to si musí každý domyslet sám. No a na závěr, chlapi nebojte se, pokud máte správné návyky při manipulaci se zbraní, nic si neustřelíte. A s tímto vtipem se loučíme. 

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny