📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Anti-scretch

Jedná se o Antikorozní nátěr, který však nezasahuje do funkčnosti brýlí či plexiskla, záleží na tom, kde Anti-scretch chcete použít. Dále pak také samozřejmě neovlivňuje vidění skrze brýle, protože vytváří permanentní vazbu nikoliv však neprůhlednou.

Přestože anti-scretch není 100% odolný proti poškrábání, pomáhá také především předcházet drobným škrábancům, které se mohou snadno na brýlích. Právě tyto drobné škrábance totiž mohou poškodit povrch brýlí a snížit viditelnost. Jedná se tedy o ochrannou vrstvu, která činí sklíčka odolnější a bezpečnější.

Dále se také velmi často používají antikorozní povlaky, a to všude tam, kde je vyžadována optická čistota, odolnost proti povětrnostním vlivům a chemická odolnost.Jako příklady můžeme uvést třeba displeje, zrcadla, ochranné brýle a mnohé další. Tyto povlaky jsou obvykle na bázi vody nebo na bázi rozpouštědla.

Antikorozní povlaky se obecně aplikují pomocí sprejů (ruční nebo automatizované), ponořením, otáčením, válcováním nebo průtokem. Většinu typů nátěrových hmot lze čistit čističem skla na bázi čpavku a měkkým hadříkem.