📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Armour® fleece UNDER ARMOUR®

Teprve třiadvacetiletý fotbalista Kevin Plank nesnášel, jak musí neustále v horkém počasí měnit propocená bavlněná trika. Zkoumal kombinace tkanin a zavřel se k babičce do suterénu, dokud nevykutil to, o čem snil. Tričko, které dobře schne a chladí. Během dvou let přešel od prodávání z kufru auta do výroby a prodeje tradiční cestou. Psal se rok 1996. Značka tak již oslavila více než 20 let existence.

Jako mnoho jiných značek disponuje i Under Armour speciálními technologiemi, jimiž vylepšuje své materiály. Zvykat si na nové názvosloví příliš nemusíme, lehce si od něj můžeme totiž odvodit, pro jaké počasí je zvolený kousek oblečení s danou technologií určen. HeatGear® je pro aktivitu od 24°C výše, ColdGear® je zase dvouvrstvá látka pro chlad od 13°C níže. Do ostatního a proměnlivého počasí se hodí textilie vybavené AllSeasonGear®. Tím ale výčet nekončí. Vyspělá značka má mnoho dalších „vychytávek“ do větru, deště, proti slunci. Antibakteriální úpravou či funkčním materiálem připomínajícím na omak bavlnu to však stále ještě nekončí.

Právě jednu z technologií si můžeme blíže ukázat. Jedná se o UNDER ARMOUR® Armour® fleece. U této technologii je prioritní fakt, že dokáže eliminovat zápach z potu, který sportovec produkuje. Zároveň je schopná udržet ho v ideální teplotě a komfortu. Jde o poměrně novou technologii, přesto se již dostala do širšího povědomí nejen sportovních příznivců. Oblečení s touto technologií má měkký, kartáčovaný vnitřek, což také napomáhá tomu, že se zde zachycuje teplo. K dalším výhodám materiálů s touto technologií patří schopnost odrážet vnější prvky.