📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Bead blast finish

Bead blast finish

Bead blast finish je speciální povrchová úprava, používaná v mnoha odvětvích. Nerezová ocel ošetřená úpravou Bead balst se využívá v potravinářství nebo ve farmaceutickém průmyslu. V oblasti outdooru se tato úprava velmi často používá pro ošetření čepele nože, popřípadě i jeho rukojeti.

Jak je úprava prováděna?

Úprava spočívá v pouštění vzduchu na předmět pod vysokým tlakem spolu se skleněnými korálky (bead = korálek). Používané skleněné korálky jsou kuličky jednotné velikosti a tvrdosti vyrobené z chemicky inertního sodno-vápenato-křemičitého skla. Dopad kuliček odstraňuje cizí látky z povrchu podkladu. Je to jeden z nejvšestrannějších dostupných materiálů používaných pro tzv. blast finishing. Pokud je jako médium použit písek, úprava se označuje Sand blast finish (sand = písek).

Jaký je výsledek úpravy?

Tato úprava dodává ošetřenému předmětu rovnoměrný matný povrch s mikro důlky. Povrchová úprava Bead blast eliminuje nežádoucí odlesky a také zvyšuje odolnost vůči korozi. Přináší také vynikající estetický dojem – proces dokonale skryje případné drobné škrábance, vzniklé manipulací s materiálem při výrobě, a konzistentní matný povrch vytváří hezký kontrast s leštěnými povrchy jiných částí nože nebo jiného výrobku.

Bead blast finishBead blast finish

Bead blast finishBead blast finish

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny