📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Cerakote®

Značka Cerakote® je světovým lídrem na poli ochranných povlaků, které jsou založeny na bázi keramických kompozitních polymerů. A protože je tenhle americký výrobce i významným vývojářem v této oblasti, vžil se pro polymer-keramické kompozitní nátěry výraz cerakotová úprava.

Polymer-keramické kompozitní lakování, což je odborný název, pod kterým cerakotovou úpravu poznáme, zlepšuje fyzikální vlastnosti a zvyšuje odolnost různých jím ošetřených materiálů vůči degradaci. Unikátní technologie zvyšuje například odolnost vůči oděru, korozi i vlivu chemických látek, ale také jejich houževnatost a tvrdost.

Díky cerakotové úpravě se jednotlivé produkty dočkají i vyšší tepelné stability, a to přibližně na úrovni 400 až 600 °C. Tomu se žádné konkurenční řešení nedokáže rovnat. Cerakotovou úpravu oceníte i při práci s chemikáliemi, protože právě toto řešení zvyšuje odolnost povrchů například vůči acetonu nebo kyselinám. Zvyšuje se také stabilita povrchu při vystavení ultrafialovému záření (UV stabilita) a celkově jeho životnost.

Vliv cerakotové úpravy se nejlépe projeví u kovů, jako je například nerezová ocel, ale také hliník. Cerakotová úprava se často používá k úpravě zbraní, u kterých nedegraduje jejich primární funkce, ale současně zvyšuje odolnost jejich povrchu. Ale někteří výrobci, jako například Gatorz® Eyewear, je využívají i pro jiné produkty, jako jsou v tomto konkrétním případě ochranné a sluneční brýle.

Cerakote® coating je odnoží americké společnosti NIC Industries, Inc., která vznikla už v roce 1984 (tedy před přibližně čtyřmi dekádami) s cílem vyvinout ten nejlepší keramický povrch pro různé účely. Produkty značky Cerakote® jsou oblíbené například u výrobců zbraní. Dosud bylo pod značkou uvedeno na trh více než 90 keramických barev a povrchů.

Ostatně na povrchy a krytí pro zbraně se specificky zaměřuje celá jedna divize NIC Industries s názvem Cerakote® Ceramic Firearm Coatings. Další divize, Cerakote® Ceramic High Temperature Coatings, je zase výrobcem špičkových krytí pro povrchy snášející velmi vysoké teploty. Průhledné látky a nátěry má na starosti Cerakote® Clear Coating a největší nabídku odolných barev ve formě prachu má značka Prismatic Powders®.

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny