📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

DWR úprava

DWR úprava

DWR je zkratka pro Durable Water Repellent tedy trvanlivou vodoodpudivost. Jedná se o speciální povrchovou úpravu textilie, která ji činí hydrofobní, vodoodpudivou. Při správné funkci DWR se na povrchu textilie tvoří kapičky stékající dolů. Nejčastější aplikace je přirozeně u oblečení, ale i u vnějších vrstev stanů nebo třeba u spacích pytlů. Díky úpravě DWR je oblečení nebo jiný ošetřený povrch vodoodpudivý a nenasákavý. DWR také pomáhá předcházet znečištění a vzniku skvrn na textilii.
U oblečení se DWR úprava povrchu obvykle používá buď samostatně nebo v kombinaci s nepromokavou prodyšnou tkaninou jako je Gore-Tex. Zabrání to promočení vnější vrstvy oblečení, které by snížilo jeho prodyšnost (transport vnitřní vlhkosti přes prodyšnou membránu) a umožnilo by to vodě proniknout dovnitř, pod oblečení. DWR působí jako repelent proti dešti i proti sněhu.

DWR úprava

Úprava DWR s přehledem odolává dešťové vodě a ani slaná voda úpravu nenaruší. Po určité době může však DWR zeslábnout samovolně. Co však dokáže slábnutí účinku DWR urychlit, je praní v silných chemických prostředcích. Proto se doporučuje ochranu obnovovat pomocí speciálních impregnačních sprejů.

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny