📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Grilamid

Grilamid TR 90 je transparentní polyamid s výbornou tepelnou odolností. Materiál vyniká dokonalými mechanickými vlastnostmi, vykazuje nízkou absorci vlhkosti a rozměrnou stálost. Odolává nízkým teplotám, kosmetickým chemikáliím a stárnutí. Rámy brýlí jsou díky tomuto materiálu lehké, extrémně pružné, bezpečné a svými vlastnostmi zásadně ovlivňuje komfort nošení, bezpečnost a odolnost celých brýlí.

Známe několik druhů Grilamidu. Například Grilamid SST. U materiálů Grilamid SST lze docílit kombinace maximální tuhosti, pevnosti a rázové houževnatosti, dříve nedosažitelné. Díky tomu Grilamid SST umožňuje výrobu výjimečně tuhých a extrémně houževnatých přesných dílů, které se doposud převážně ještě vyrábějí z kovu. Dále je zde pak také Grilamid FWA. Tato skupina PA12 Grilamid FWA produktů dává řadu nových možností pro výrobu dílů určených pro styk s potravinami a pitnou vodou. Materiály Grilamid FWA jsou dostupné v několika produktových řadách, podle maximální přípustné teploty v kontaktu s pitnou vodou.

Všechny tyto materiály jsou běžně dostupné v přírodní a černé barvě. Materiály Grilamid FWA jsou homologovány podle nejdůležitějších norem a předpisů platných v Evropě a Severní Americe jako jsou WRAS, ACS, KTW, NSF a FDA. Gralamid je nejlehčí ze všech polyamidů a dá se výborně zpracovávat vstřikováním, vytlačováním i vyfukováním. Vysoké kvality materiálů Grilamid L jsou dány chemickou strukturou polyamidu 12. Přídavkem aditiv, plniv, vláken a zpracovatelských přísad dokáže EMS-GRIVORY uspokojit náročné požadavky všech koncových uživatelů.