📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Molle systém

Molle systém

MOLLE je zkratka pro Modular Lightweight Load-carrying Equipment tedy modulární lehké vybavení. Tento ucelený systém výstroje využívá vazby PALS. Označení MOLLE se jako originál vztahuje pouze na vazbu vyvinutou a vyráběnou pro ozbrojené složky americké armády, britské armády a mnohé ozbrojené síly aliance NATO. MOLLE systém byl představen v roce 1997, masivně se rozšířil po 11. září 2001 a následném nasazení US army v Afghánistánu a stal se standardem pro modulární taktickou výbavu, jako jsou například taktické vesty a nosiče balistických plátů nebo batohy, taktické opasky, nejrůznější nosné panely a mnoho další výbavy. Nahradil původní systém ALICE užívaný u prvních modulárních vest (systém se stále používá u některých policejních složek). MOLLE systém vyrábí přímo pro vládu USA několik dodavatelů na základě exkluzivních kontraktů. Ačkoli je MOLLE vlastnictvím Natick Labs (součásti amerického výzkumného vojenského centra), v současné době se označení “MOLLE“ či “MOLLE kompatibilní“ používá pro všechny systémy založené na stejném principu. Nejčetnější aplikaci MOLLE nacházíme stále v oblasti produktů pro armádu a jiné ozbrojené složky, ale MOLLE již užívají i výrobci outdoorových batohů a další výbavy.

Molle systém

Výbava MOLLE se upevňuje k popruhovině systému PALS nebo ke štěrbinám Laser cut. Tyto dva systémy jsou mezi sebou naprosto kompatibilní, a tak může být například kapsa se štěrbinami Laser cut upevněna na vazbu PALS nebo sumka MOLLE s vazbou PALS na štěrbiny Laser cut  atd.

Jaký je rozdíl mezi MOLLE a PALS?

Oba pojmy se téměř po každé zaměňují a spousta lidí je má v podvědomí jako jednu a tu samou věc. Opak je pravdou. MOLLE je systém výstroje jako celek a PALS vazba je pouze jeho součástí.

Přečtěte si také, jak se MOLLE výstroj upevňuje k nosiči.

Molle systém

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny