📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Polyetylen

Polyetylén (PE) je jedním z nejčastěji používaných plastů ve světě, který má celou řadu možností využití v řadě průmyslových segmentů a široké škále nejrůznějších aplikací. PE umožňuje levné balení potravin s prodloužením jejich životnosti, bezpečnou dopravu a distribuci chemických látek, zásobování obyvatelstva pitnou vodou, ochranu nových vozidel proti poškrábání a tisíce dalších užitečných aplikací využívaných v každodenním životě.

Polyetylény (PE) lze rozdělit do celé řady skupin podle vlastností umožňujících širokou škálu aplikací u koncových uživatelů.

LDPE (nízkohustotní polyetylén) vyráběný tubulárními nebo autoklávovými technologiemi je k dispozici se standardními (0,918-0,925 g/cm3)a středními hustotami (0,930-0,940 g/cm3). Společně s velmi nízkými koncentracemi gelu, LDPE zahrnuje také druhy s vysokým výkonem pro extruzi a vstřikování a je k dispozici v kvalitě odpovídající potravinářským a farmakologickým normám.

LLDPE (lineární nízkohustotní polyetylén) - C8 okténové, C6 hexénové a C4 buténové typy. LLDPE je k dispozici od vyšších hustot (až 0,941 g/cm3) až k PE s nízkou hustotou (0,905 g/cm3). LLDPE (lineární nízkohustotní polyetylén) se používá pro vytlačování, vyfukování fólií, rotační tvarování, vstřikování pro výrobu potravinářských obalů, obalů pro mražené potraviny, trubek pro podlahová vytápění, smršťovacích fólií, obalů pro kosmetické a farmaceutické výrobky, apod.

HDPE (vysokohustotní polyetylén); bimodální a unimodální pro vyfukované fólie, vyfukování, injekční vstřikování a další procesy tažení. Jednotlivé druhy HDPE jsou nabízeny s UV stabilizací a s certifikací splňující požadavky norem pro vyfukované nádoby na chemické látky.

Plastomery pro modifikaci PE nebo PP slouží pro zlepšení vlastností, jako jsou například schopnost těsnění, odolnost proti nárazům nebo měkkost. Plastomery zahrnují celou řadu druhů, hustot a jednotlivých složek kopolymerů (polymer na základě etylén-okténu nebo buténu).

Funkční polymery jako jsou EEA, EAA, MAH vytvářejí během extruze přilnavost k bariérním vrstvám ostatních polymerů, jako jsou například EVOH nebo polyamid. Tato pojiva vytvářejí pevnou a spolehlivou vazbu i s ostatními podkladovými materiály během procesu společného extruze. EAA lze používat také ve vodních roztocích nebo jako hot melt (navíc k metalocénovému polyolefinovému hot melt pojivu).

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny