📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Polykarbonát

Polykarbonáty patří mezi termoplastické polymery čili termoplasty. Snadno se zpracovávají např. vstřikováním nebo lisováním za tepla. Mají dobrou tepelnou odolnost, odolnost proti nárazu a dobré optické vlastnosti. Patří proto mezi komoditní plasty.

Název polykarbonátů je odvozený od funkčních karbonátových (uhličitanových) skupin, které v jejich řetězci spojují monomerní jednotky. Polykarbonát se používá např. jako materiál pro výrobu domácího i laboratorního nádobí, elektronických přístrojů, displejů, osvětlení apod. Je také základním materiálem pro výrobu kompaktních disků a plastových lahví. Rovněž skla ochranných brýlí, zejména vojenských s balistickou odolností jsou převážně vyrobena z polykarbonátu. Polykarbonátové desky se též hojně využívají ve stavebnictví. Prodává se např. pod obchodními názvy Makrolon, Lexan nebo Calibre.

Za zmínku jisté také stojí polykarbonátové desky. Jedná se o vynikající materiál pro tepelně izolační nerozbitné zasklívání, prosvětlování a zastřešení. Jsou opatřeny ochrannou vrstvou proti UV záření, která zajišťuje mimořádnou odolnost vůči stárnutí vlivem klimatických podmínek, zabezpečuje dlouhou životnost, zajišťuje dlouhodobé zachování optických vlastností a pomáhá zachovat vysokou tuhost a únosnost. Touto vrstvou je opatřena jedna strana desek, která je zřetelně označena potištěnou ochrannou fólií. Tato strana musí být vždy instalována směrem ven.

Díky vysoké rázové houževnatosti zajišťují polykarbonátové desky vysokou bezpečnost, je vyloučen vznik střepů a dále se minimalizuje možnost poškození při dopravě a montáži. Polykarbonátové komůrkové desky lze instalovat rovné nebo ohnuté zastudena. Pokud poloměr ohybu není menší než minimální doporučený poloměr, nemá ohyb negativní vliv na mechanické vlastnosti, ale naopak se díky vzniklé klenbě zvyšuje únosnost.

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny