📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Polyuretan

Představte si materiál, který Vás v zimě drží v teple a chladí Vás v létě. Materiál, který Vám zajistí pohodlný spánek a sladké sny. Inovativní materiál, který udržuje Vaše jídlo čerstvé a nápoje chlazené. Univerzální materiál, který je využíván v mnoha produktech počínaje oblečením až po prkna na surfování.

Den za dnem plýtváme energií v našich domech. Polyuretanová izolace přes zimu drží teplo vevnitř a v létě naopak venku. To znamená menší náklady na vytápění, ale také daleko menší množství uhlíku ovlivňujícího kvalitu naší přírody. Téměř každá nově vyrobená lednice na světě používá jako izolační materiál právě polyuretan. To je hlavní faktor zajišťující, že ochlazovaný vzduch zůstane opravdu uvnitř lednice. Polyuretan je používán v každém kroku cesty chlazených potravin na náš stůl. Pro příklad lze uvést izolaci chladírenských vozů, chladírenských prodejních pultů, ale i samotné obaly potravin. To vše zajišťuje, že jídlo bude vždy čerstvé a šetří náklady od samotného sklizení a zabalení až po finální konzumaci.

Stejné izolační kvality dělají polyuretan vhodným materiálem pro použití i v některých poměrně extrémních prostředích. Jen pro příklad, vesmírné obleky mají vrstvy z polyuretanu, které chrání kosmonauty před umrznutím v extrémně nízkých vesmírných teplotách. Používá se také v záchranných oblecích určených do studených oceánských vod. Polyuretan je používán také v nábytkářském průmyslu, v polštářích a matracích, zajišťujících ten největší komfort. Je to díky jeho unikátním vlastnostem, polyuretan se umí přizpůsobit tvaru Vašeho těla tak, že můžete nerušeně spát a odpočívat. Polyuretan je recyklovatelný. Jednoduše se vyjme, odstraní a použije pro recyklaci vlastní energie a vlastností, nebo se použije do nových produktů.

Obrovskou výhodou polyuretanu je, že přizpůsobením jeho molekulární struktury mu můžete dát nepočetně mnoho užitečných vlastností. Například surfovací prkna z polyuretanu jsou vyráběny tak, aby byla lehká a pevná. Naopak kolečka téměř všech kolečkových bruslí jsou vyrobena z odlišného typu polyuretanu tak, aby byla velmi odolná. Je také ve velké míře používán v automobilovém průmyslu. Chrání Vás díky schopnosti absorbovat nárazy v náraznících, zajišťuje Vám pohodlí při řízení díky odhlučnění kapoty motoru a v neposlední řadě díky využití v opěradlech a sedadlech. Polyuretan dělá auto lehčí, čímž výrazně snižuje spotřebu paliva. Díky tomu se také do ovzduší dostává mnohem méně škodlivin.

Polyuretan se dnes používá téměř ve všech průmyslových odvětvích a obklopuje nás, aniž bychom si toho byli vědomi. Jeho vlastnosti již vnímáme jako samozřejmost, bez toho aniž bychom věděli, že se jedná právě o polyuretan. Jen namátkově, polyuretan se dnes používá také v textilním průmyslu nejen pro jeho izolační schopnosti, ale také pro jeho voděodolnost. Používá se v obuvnickém průmyslu na výrobu podrážek kvůli izolačním schopnostem a jeho odolnosti a schopnosti absorpce nárazu. Ze stejných vlastností se používá i na speciálních finálních površích cest. Ve stavebním průmyslu jako podlahy, izolace konstrukcí i jako akustická izolace. V leteckém průmyslu pro svoji lehkost, izolační schopnosti a odolnost. V energetickém průmyslu při výrobě zelené energie, větrné elektrárny a zejména jejich lopatky jsou vyrobeny s využitím polyuretanu. Lodní průmysl atd.

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny