📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Ballistol je produkt sice již starý přes sto let, ale přesto má všechny moderní rysy: není toxický k přírodě a člověku, dá se s ním namazat absolutně vše od zbraní a strojů, až po kožené věci nebo si jde ochránit dřevo.

Ballistol je produkt sice již starý přes sto let, ale přesto má všechny moderní rysy: není toxický k přírodě a člověku, dá se s ním namazat absolutně vše od zbraní a strojů, až po kožené věci nebo si jde ochránit dřevo.

Jaký je celoživotní cíl společnosti F.W. KLEVER GmbH s produktem Ballistol?

Jak se pomalu přelomilo jedno století v druhé, na začátku dvacátého století hledala tehdejší ještě Německá Císařská armáda co nejvíce univerzální olej, jakým by šlo dělat vše: udržet kovové části zbraní v chodu, vyčistit kovové části, přitom však taktéž i ochránit a očistit části dřevěné (pažba speciálně) + veškeré další kožené vybavení vojáka. V rámci vyvinutí podobného oleje armáda kontaktovala Friedricha Klevera a jeho syna Dr. Helmuta Klevera, profesora chemie na Technické Universitě v Karlsruhe.

V roce 1904 Dr. Helmut Klever skutečně uspěl a nazval svoje dílo „Ballistol“ (to pochází z latinského spojení slov „balistický“ a „olej“). Jak se brzy na to ukázalo v praxi, jeho vynález měl skutečně úžasné parametry a možnosti. Císařská Armáda olej otestovala a adoptovala do aktivního používání, jak se stalo až do roku 1945.

Jak šel čas, začalo postupně stále více lidí nahrazovat oleje jiné za Ballistol, protože ten byl zdaleka nejkvalitnější. Do nějakých deseti let poté proto Ballistol začali používat švýcarští i rakouští a němečtí lovci, majitelé lodí, turisté a outdooráci.

Plechovka není jediná věc, co je na Ballistolu zelená…

Firma F.W. KLEVER GmbH a i její klíčový produkt Ballistol bere vážně přírodu a problémy naší planety, takže je cele neškodný k životnímu prostředí. S Ballistolem si něco namažete, lubrikujete stroj, vyčistíte a namastíte své vybavení bez toho, aniž byste jím kontaminovali okolí.

Produkt známý jako „Ballistol“ je celý biologicky odbouratelný a ani jeho používání nebo vylití někde neznečistí ani vodu ani vzduch. Jeho přírodní rozklad též nedává vzniknout jakkoliv pro přírodu škodlivým meziproduktům. Ballistol taktéž používá k pohonu ven z lahve propanbutanovou směs a neobsahuje CFC. A aby to nebylo málo snad někomu, Ballistol nedráždí kůži a ani není jakkoliv karcinogenním.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Účinná vzdálenost / dosah
m m
Objem
l l