📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Helikon-Tex: Jistota, kvalita a pohodlí

12. října 2022Zábava, volné chvíleLukáš RojekDoba čtení 9 minut

Helikon-Tex posledních pár let slušně válcuje trh a dokazuje, že to se svými produkty myslí opravdu vážně. Co je ale hlavním benefitem této společnosti? Jaké výrobky vlastně nabízí a co vše se od nich vyplatí koupit? Tak na to si odpovíme v tomto článku!

Trocha historie na začátek

Abychom správně pochopili dnešní tvář společnosti Helikon-Tex, musíme se podívat zpět do roku 1983, kdy Helikon vznikl. V této době to nebyla výrobní společnost, jako je tomu dnes. Majitelům se sice někde hluboko v mysli rozvíjel plán pro vlastní produkci, ale na to si museli počkat dalších 12 let. V tuto chvíli se jednalo “pouze” o surplus prodej vojenského materiálu. Ať už to zní jakkoliv skromně, právě zkušenosti a znalosti toho, co lidé nejvíce chtějí, dalo základy pro start vlastní produkce v roce 1995 a ve výsledku položilo základní kameny světové společnosti, jakou známe dnes.

Pokud bychom se chtěli bavit o přelomových produktech, které doslova vykoply Helikon o ne jeden, ale minimálně 5-6 stupňů výše, musíme si zmínit uniformu SFU (Special Forces Uniform). Dobře si pamatuji rok 2004, kdy právě tento produkt poprvé vyšel. Okamžitě se stal nedostatkovým zbožím, podobně jako o pět let později dnes už legendární kalhoty UTP (Urban Tactical Pants).

Se společností to šlo pak už rychle vzhůru, a tak ji dnes můžeme znát jako světového lídra na poli military a outdoor vybavení. To samozřejmě ale není vše, co umí!

Doporučené produkty

Pro každého něco

Od roku 1983 uběhlo již několik desítek let a společnost se více než 25 let nevěnuje přeprodeji, ale zaměřuje se na prodej vlastních produktů z velmi obsáhlých a propracovaných produktových řad. Které to jsou? Pojďme si představit ty nejdůležitější!

Bushcraft line

Výhodou všech řad je, že už z názvu vlastně víte, co od nich očekávat. Tato řada se specializuje na produkty, které mají usnadnit především pobyt a pobyt v přírodě. Najdete tu například vhodné oblečení, ale i vybavení v podobě pomocníků pro rozdělání ohně, hrnků, brašen, batohů a dalších věcí.

Hrnek na přípravu kávx

Outback line

Dobře, tady nám toho název moc nenapoví, ale je to výjimka. Řada outback je takovou kombinací věcí pro pohyb v přírodě, které můžete využít i pro každodenní nošení. Věci jsou totiž naprosto nenásilné a velmi pohodlné. Velkou výhodou je, že Helikon čerpá z mnoha desítek let zkušeností a díky tomu dokáže produkty postavit tak, aby jste si je zamilovali! V řadě Outback můžete narazit například na perfektní kalhoty, bundy, batohy a mnoho dalšího.

Patrol line

Jak jsem sliboval - opět je více méně jasné, o jakou kategorii se jedná. Patrol line je zaměřená na potřeby ozbrojených složek. Od batohů, skrze bojové uniformy a mnoho dalších produktů. Opět musíme zdůraznit, že Helikon-Tex šije a vyrábí pro polskou armádu, což mu opět dává tuny informací a zkušenosti pro perfektní produktovou řadu, jakou Patrol line je!

Makovani muži v přírodě se zbraní

Urban line

Jako poslední pro rychlé představení jsme si zvolil právě Urban line pro její všestrannost. Tato řada je jako stvořena pro každodenní nošení. Helikon se zde nezaměřil jen na pohodlí, ale především na účelnost, která nám často může chybět. Správně zvolené kapsy, poutka, průvleky a mnoho dalšího dělají z řady Urban line etalon věcí pro EDC.

Tím to nekončí

V sortimentu společnosti Helikon-Tex bychom samozřejmě nalezli další produktové řady například Medical line, Range line a další. Jak už jsme zmínili, velkou výhodou je právě obrovský perimetr zkušeností, informací a názorů, ze kterých může Helikon-Tex čerpat. Což je cítit z každého produktu.

Z čeho si sedneme na zadek?

Helikon má hned několik ikonických produktů, které bychom měli znát. Kdybychom to měli počítat a sepsat vše, bylo by jich nejspíše kolem 25, ale my si vybrali 4 nejoblíbenější.

Kalhoty Helikon Hybrid Outback Pants®

Pokud bychom měli vybrat kalhoty pro široké využití, takové, které nás nezklamou jak venku v přírodě, tak i při běžném nošení, byly by to právě Hybrid Outback. Jedná se o velmi povedený produkt, které nabízí kombinaci dvou materiálů, kdy jeden je odolný a druhý elastický. Díky tomu dostáváme kalhoty, které jsou velmi pohodlné pro jakýkoli pohyb a zároveň odolné na těch správných místech. Osobně mám už třetí a nemůžu si je vynachválit. Na našem e-shopu o nich více zjistíte zde

Muž v outdoorovém oblečení v lese s batohem.

Kraťasy OTS® VersaStrech® Lite Helikon-Tex®

Pokud jsou kalhoty Hybrid Outback nejpohodlnějšími kalhotami, pak OTS jsou nejpohodlnější kraťasy. Hlavním benefitem je materiál VersaStrech, který je zde použit v nízké gramáži. To mu neubírá na odolnosti, ale přidává na prodyšnosti. Představte si tedy ve všech čtyřech směrech elastické kraťasy s parádní odolností, prodyšností a dobře zvolenou konstrukcí. Z vlastní zkušenosti můžu garantovat, že jiné už chtít nebudete.

Fleecová bunda PATRIOT HF Helikon-Tex®

Mikina legendární jako značka Helikon sama. Hutný fleece, příjemná konstrukce a dobře umístěné kapsy dělají z mikiny Patriot skvělého společníka pro každodenní nošení, ale i pro nějakou tu akci ať už na střelnici, v přírodě nebo ve městě. Mikina je velmi stálá, osobně vlastním jednu přes 10 let a stále plní tu stejnou službu. Bundu si můžete v našem e-shopu prohlédnout zde.

Softshellová bunda Gunfighter Windblocker Helikon-Tex®

Gunfighter je na trhu dostatečně dlouho, aby si své místo nejen zasloužila, ale několikrát i obhájila. Slušný vodní sloupec doplňuje velmi dobrá prodyšnost materiálu, které napomáhají například rozepínatelné průduchy v podpaží nebo dvoucestný YKK zip. Bunda se hodí jak pro každodenní nošení, tak i pro použití v přírodě nebo na střelnici.

Muž na horách v softschellovém oblečení.

Kalhoty Urban Tactical Pants® UTP® GEN III Helikon-Tex®

Posledním kouskem, který si tu skromně popíšeme jsou kalhoty UTP. Mohli jste je zaznamenat o pár odstavců výše, kde jsme je titulovali jako kalhoty, které zajistili Helikonu vzestup. Ať už to zní jakkoliv nadneseně, je to přesně tak. Kalhoty mají dnes již několik dalších verzí, jelikož jsou opravdu velmi oblíbené. Můžete si tak vybrat přesně ty, které vám budou vyhovovat, ale stejně si stále dopřát onu parádní konstrukci.

Cena není tak vysoká jako kvalita!

Co si pod tím představit? Mnoho značek má tak zvaný Fame Effect. Tedy jen proto, že jsou známé a jejich produkty žádané, ceny často dosahují relativně vysokých částek, které ne vždy musí nutně odpovídat kvalitě. Tento fenomén naštěstí u společnosti Helikon-Tex nepozorujeme. Jejich produkty jsou cenově dostupné, mohli bychom je zařadit do střední třídy. Nejsou levné, protože být levné nemohou - vývoj, výzkum, práce, materiály, prostory, lidé, marketing a tak dále. Nejsou ale ani drahé, což nabízí otázku: Vyplatí se? Zde musí člověk vždy porovnávat několik faktorů: návratnost, spokojenost, exkluzivita. Produkty od Helikonu jsou exkluzivní, mají své patenty a zároveň je jejich návratnost velmi solidní. Produkty totiž nestojí zdaleka tolik, kam dosahuje jejich kvalita a životnost. No a spokojenost? To budete muset posoudit sami, ale věřte nám, že zklamaní rozhodně nebudete.

Co je tedy jinak?

Co jsme se tedy v článku dozvěděli? Víme, že Helikon má relativně dlouhou historii, během které nabral spoustu znalostí, zkušeností a informací, které mu pomáhají. Pomáhají mu ve tvorbě produktů, které jsou cenově dostupné a kvalitou dosahují poměrně dražších značek. Víme také, že se Helikon zaměřuje hned na několik produktových řad, které mají jasně dané mantinely, díky čemuž jsou zaměřeny konkrétně na jeden směr (outdoor, military, atd…).

Co si z toho tedy odnést? Pokud hledáte značku, která více myslí na vás než na sebe, Helikon je jeden z adeptů, které byste měli vzít v potaz. Dostanete tak více než zaplatíte a s přihlédnutím k dlouhodobé spokojenosti, se k ní budete rádi vracet.

Doporučené produkty

Čtenáře dále zajímá