📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Testovací laboratoře Lowa ukazují správný přístup k udržitelnosti

23. listopadu 2022AktualityPavel KreuzigerDoba čtení 3 minuty

Laboratoř společnosti Lowa v německém Jetzendorfu je plná moderních strojů, které testují kvalitu její obuvi. Firma se přitom snaží o to, aby její produkty vykazovaly co nejméně chyb už před prvním testováním. Všechny modely už na počátku zrcadlí závazek obuvnické firmy k vysoce kvalitním výrobkům.

Firma Lowa je dobře známým výrobcem outdoorové obuvi, který v oblasti svého působení nedělá žádné kompromisy. V německém Jetzensdorfu na 120 metrech čtverečních provozuje testovací laboratoře, v nichž každý model podrobí zevrubnému zkoumání, tak aby se k zákazníkům nedostal ani jeden zmetkový kus.

Lowa ve svých laboratořích testuje vše - od použitých materiálů přes odolnost tkaniček až po samotnou hotovou obuv. Nová laboratoř byla uvedena do provozu teprve počátkem roku 2020. Do té doby testovací služby pro výrobce zajišťovaly externí laboratoře.

Zimní obuv značky Lowa

Laboratoř na 120 metrech čtverečních

Interní laboratoře Lowa mají velkorysou plochu 120 metrů čtverečních, tedy přibližně jako větší byt, dejme tomu 4+1. Na této ploše je rozmístěno celkem 38 přístrojů, které jsou schopné provádět velké množství testů. Pár druhů testů je sice ještě stále prováděno externě, je to ale mnohem méně, než tomu bylo dříve. Jedná se například o chemickou analýzu, testování ochrany kotníku či testy odolnosti vůči nárazu.

K testovaným faktorům patří například výdrž tkaniček. Už se vám na vašich outdoorových výletech roztrhla tkanička? Není to nic příjemného a vyžaduje si to spoustu improvizace. V testovacích laboratořích Lowa se snaží o to, aby se nic podobného nedělo.

Testování v laboratořích Lowa si můžete prohlédnout přímo v originálním videu od výrobce. Video je ke shlédnutí v angličtině. 

Výdrž znamená udržitelnost

A ještě jednu věc na přístupu společnosti Lowa kvitujeme, a to princip, že čím déle produkt vydrží, tím je šetrnější k životnímu prostředí. A proto se výrobce snaží, aby její produkty svým uživatelům vydržely co možná nejdéle. Velkou roli v tom hraje kvalita materiálů, které společnost ve své obuvi používá. Právě díky nové laboratoři může firma Lowa i nadále nabízet kvalitu, o kterou usiluje ona i její zákazníci.

S tímto cílem se Lowa chystá otevřít postupně vlastní laboratoře i ve svých pobočkách na Slovensku a v Itálii. Díky tomu bude moci být stabilní a jednotná kvalita zajištěna v celém produktovém řetězci značky. Díky interním laboratořím doputuje k zákazníkům ještě menší procento zmetků než doposud. Což samozřejmě sníží počet reklamací a v konečném důsledku i balíčků zbytečně putujících po Evropě. A právě tohle považujeme za skutečnou ekologii.

Doporučené produkty
Štítky LOWA®

Čtenáře dále zajímá

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny