📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Přehled světově známých výrobců zbraní

3. prosince 2022Rady a tipyRadek MládekDoba čtení 9 minut

Náš úvod do světa zbraní zahájíme výběrem 3 nejrozšířenějších a nejznámějších světových výrobců, dále uvedeme dva novější výrobce a nakonec i českou klasiku, která by v článku nemohla chybět. Ponořte se s námi do historie světoznámých značek, jejich zajímavých a jedinečných přístupů či výběru nejlepších produktů konkrétních výrobců.

Výběr nejlepších výrobců

Logo Název společnosti Sídlo Hlavní přednosti Nejlepší model
Daniel Defense® USADoživotní záruka spokojenostiMK18
Glock®RakouskoPreciznost, spolehlivostGlock 17 Schmeisser GmbH® NěmeckoDůraz na individualituAR15-9 S4F Bul Armory® IzraelNekonvenční vzhledBul Trophy SAW IPSC Arex Defense® SlovinskoDůraz na inovace Zero 2 Česká zbrojovka Česká republika Tradiční česká zbrojovka Bren 2Ms

Daniel Defense®

Firma Daniel Defense® byla založena roku 2000. O dva roky později zamířila na americký trh. Ten samý rok získala grant speciálních jednotek americké armády, který ji zajistil dostatečný potenciál na rozvoj společnosti. Roku 2009 firma prodala svou první pušku AR a roku 2017 přestěhovala výrobu do nového, vysoce modernizovaného výrobního závodu, ve kterém sídlí dodnes.

Svoboda, vášeň a preciznost. Takové jsou základní hodnoty výrobce Daniel Defense®, kterých se pevně drží. Firma si zakládá na pověsti rodinného výrobce střelných zbraní. Pyšní se i tím, že si vyrábí téměř všechny součástky do svých zbraní sama, čímž se odlišuje od spousty současných výrobců střelných zbraní, kteří své výrobky spíše montují, než vyrábí. Firma Daniel Defense® vám mimo jiné garantuje i doživotní záruku spokojenosti s veškerým sortimentem, který u ní zakoupíte.

Společnost Daniel Defense® se zaměřuje především na výrobu pušek typu AR15 a AR10. Tím ale její záběr rozhodně nekončí. V nabídce má i spoustu opravdových lahůdek, jako je například MK12, DDM4 V7S či MK18, která si díky své bezproblémové manipulaci, našla cestu do mnoha útvarů amerických ozbrojených sil. V současné době je puška MK18 jednou z nejlepších pušek v boji na krátké a střední vzdálenosti.

Doporučené produkty

Glock®

Rakouská zbrojovka Glock® spatřila světlo světa roku 1963 a v tu dobu měla pouze 3 zaměstnance. V průběhu 70. let se věnovala výrobě armádních nožů FM 78, začátkem let 80. vznikla první, poloautomatická polymerová pistole Glock P80. Roku 1987 zažívá společnost obrovský růst, nyní prodává jedny z nejlepších služebních pistolí světa. Od roku 2017 společnost usilovně pracuje na zdokonalování své 5. řady pistolí Glock.

Pistole Glock

Zbraň od značky Glock

Společnost Glock® s hrdostí uvádí, že každá pistole Glock v sobě obsahuje 100 % Glock kvalitu. K výrobě používá pouze vybrané suroviny, které prošly mnoha kontrolami kvality. Ve výrobních sídlech má vlastní metalurgická oddělení, která dohlíží na požadovanou kvalitu. Zbraně společnosti Glock ® jsou navržené pro potřeby armády a policie, z toho důvodu jsou její výrobky precizní a hodí se i do těch nejnáročnějších podmínek.

Rakouská zbrojovka Glock ® se zaměřuje především na výrobu polymerových služebních pistolí. Na výběr je z velkého množství ráží, nejoblíbenější jsou 9mm a 22 l.r. V současné době táhnou především generace 4 a 5, které jsou vrcholem dlouholetého vývoje. Jednoznačně nejpopulárnější jsou nyní modely Glock 17 a Glock 19. Žhavou novinkou roku 2020 jsou modely G43X MOS a G48 MOS uzpůsobené pro skryté nošení.

Schmeisser GmbH®

Německá zbrojovka Schmeisser GmbH® se hrdě odkazuje na odkaz Huga Schmeissera, kterého považují za jednoho z nejinovativnějších vynálezců 20. století. Hugo Schmeisser se podílel na vytvoření prvního samopalu nesoucího označení MP 18, na který pak navazoval samopal MP 28. Je také všeobecně uznáván pro svou konstrukci útočné pušky StG 44 či StG 45(H). Samotná společnost Schmeisser GmbH® vznikla roku 2009. Tentýž rok začali s produkcí poloautomatických pušek AR-15 pro civilisty a plně automatických pušek M-16 pro domácí i mezinárodní policejní a vojenský trh.

Společnost Schmeisser GmbH® si zakládá především na inovaci, kterou pohání touha vyrábět ty nejlepší možné produkty ze všech. Velmi si váží připomínek svých zákazníků a snaží se vyhovět jejich individuálním požadavkům. Všechny zbraně, ať už pro lovce, policisty, vojáky či sportovní střelce jsou vyráběné v souladu s normou ISO 9001.

Společnost Schmeisser GmbH® se v současné době zaměřuje především na výrobu pušek AR-15. Mají velmi ušlechtilý cíl, chtějí vyrábět ty nejlepší pušky AR-15 na světě. Velkým milníkem je pro společnost výroba nových modelů pušek AR-15 v ráži 9x19 a vytvoření nového zásobníku Schmeisser na 60 nábojů pro pušku ráže .223 Remington. Mezi nejlepší modely, které naleznete i v naší nabídce patří například Hugo 1911 5” 45 ACP, AR15 M4FL či AR15-9 S4F.

Novější, menší výrobci

Každá úspěšná firma nějak začínala, zpočátku se mohla potýkat s těžkostmi, ale díky píli a svým jedinečným schopnostem se dostala na vrchol zbrojního průmyslu. Proto zde i my uvádíme dva příklady nových, perspektivních firem, který mají potenciál připojit se ke špičce v oboru.

Bul Armory®

Bul armory® je relativně mladá izraelská firma, která se zaměřuje na výrobu ručních zbraní, jako jsou pistole či PCC pušky. Na trhu působí od roku 1990, první řadou zbraní byl upravený model známého Coltu M1911. Na něj navazovaly upravené modely pistole CZ 75 a pistole Cherokee. Velké množství jejich produktů má velmi zajímavý, nekonvenční vzhled, který je odlišuje od konkurence.

V současné době se výrobce Bul Armory® věnuje základním modelům jako jsou například pistole AXE, Cherokee, SAS II nebo 1911. Základní nabídku rozšiřují pušky PCC 9mm, kolimátory a unikátní nože. Mezi nejlepší kousky patří například: Bul Trophy SAW IPSC, 1911 Tactical carry či SAS II Ultra Black 45 ACP.

Arex Defense®

Tato menší slovinská firma na trhu působí již 25 let. Podobně jako společnost Bul Armory® se zaměřuje na inovativní produkty. Zbraně dodává například slovinské armádě, celní správě, vězeňské správě či některým policejním jednotkám v Polsku. Téměř 50 % vyráběných produktů je určeno pro obranné společnosti třetích stran. Společnost Arex Defense® rozšířila pole své působnosti i do Severní a Jižní Ameriky, kde dělá dobré jméno evropskému zbraňovému průmyslu.

Společnost Arex Defense® se zaměřuje především na výrobu munice a zbraní. Mimo to úspěšně prodává i vlastnoručně navržené výrobní linky či hlavně. Nejlepšími modely z linky této slovinské společnosti jsou například pistole Zero 2, Delta Gen2 či Alpha.

Zbraň Arex Defence Zero 2

Zbraň Arex Defence Zero 2

Na konec něco z naší krajiny

Článek by samozřejmě nebyl úplný bez českého producenta zbraní a munice, který si vysloužit uznání po téměř celém světě.

Česká zbrojovka Uherský Brod

Historie České zbrojovky® se začala psát roku 1936, kdy byla zbrojovka přesunuta dále od hranic hranicím s Německem. Mezi hlavní projekty po druhé světové válce patřil například samopal vz. 48, samopal vz. 58, samopal vz. 61 Škorpion či pistole CZ 75. V roce 1997 pronikla Česká zbrojovka® i na americký trh a pokračovala v expanzi. Od roku 2005 se firma značně rozrostla. Stala se vlastníkem společnosti Dan Wesson Firearms®, získala zakázku na přezbrojení Armády ČR, založila holding CZ group a začala vyrábět zbraně v USA.

Zbraně vyráběné Českou zbrojovkou® se staly legendárními po celém světě. Mezi nejznámější zbraně z dob Československa patří bezpochyby samopal vz.58, který byl pro svou nadčasovost používán ještě dlouhou dobu po vzniku samostatné České republiky. Stejně tak i pistole CZ 75, která si získala velký obdiv a je stále produkována řadou firem, kterým se tato česká klasika velmi zalíbila. Z moderních projektů je důležité zmínit především samopal CZ SCORPION EVO, úpravy pistole CZ 75 nebo útočnou pušku BREN 2, která je všeobecně uznávaná pro své kvality.

Společnost vyrábí téměř vše, na co pomyslíte. Záběr je opravdu široký, od pistolí, samopalů, až po útočné či lovecké pušky. Za jedny z nejlepších modelů považujeme: Shadow 2, Bren 2Ms, 457 At one.

A co nás čeká na příští rok?

Neradi bychom prozrazovali více informací, ale můžete se těšit na špičkové brokovnice z tureckého trhu, zbrusu nové AR z USA nebo například vytuněné pistole z řady Glock.

Doporučené produkty

Čtenáře dále zajímá

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny