📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

„Nosítka“ jsou nástrojem určeným k přenášení (anebo převážení) osob ruční cestou. Úžasné je na nich ale i to, že vám pomohou přenést i velké a těžké náklady, co sami jinak nezvládnete (dřevo, kamení, věci k jídlu, ...). 

Pojem „Nosítka“ představuje a vyjadřuje nástroj či také zařízení určené k přenášení anebo převážení osob ruční cestou. Úžasné je na nich ale i to, že vám pomohou přenést i velké a těžké náklady, co sami jinak nezvládnete (dřevo, kamení, věci k jídlu nalezené u pole, ...).

Jak se nosítka dělí podle svého základního typu?

  • Nosítka zdravotnická – v první řadě určena k přenášení nemohoucích, nemocných či jakkoliv chůze neschopných lidí. Speciálně se zdravotníky využívají tehdy, když je z nějakého důvodu nezbytné / vhodné zafixovat polohu přenášené osoby (jsou jisté typy zranění s nimiž se nesmí hýbat). Jejich použití není zcela jasné laiky a bezpodmínečně vyžadují zácvik. Běžně se používají ve třech režimech: navalením, podsunutím nebo ve stabilizované poloze.
  • Nosítka osobní – v kulturách, jenž dodnes neznají dopravní prostředky využívající kol se na nich občas nosí lidé s vyšším statutem. Taktéž leckde ve světě fungují jako obdoba lokálního placeného Taxi.
  • Nosítka nákladní – používají se a používala se ku přepravě materiálů z bodu A do bodu B (stejně jako v Evropě používáme zednická / zahradní kolečka).

Jaké výhody mají nosítka taktická?

Když nahlédneme mezi nabídku taktických nosítek, jakýmsi jsou třeba „Taktická nosítka BlackHawk Fast Attack Tactical Litter“ za 2 220,- Kč, tak ta mají rozbalené rozměry 74 cm x 140 cm a sbalené rozměry 74 cm x 11 cm. Jejich váha sahá k hranici jen 1,7 kg. Model je to i s opravdu mocnou nosností (810 kg). Jeho PVC tkanina je navíc nepropustná a vodoodpudivá. Nechybí jim ale samozřejmě ani stabilizační popruhy z 2“ nylonu + jsou i s plastovými přezkami. Dají se nastavit a k tomu disponují i šesticí nosných smyček (taktéž dvoupalcový nylon).

Kdybychom se naopak měli pobavit o taktických nosítkách „Taktická nosítka TES-1 ZEKON SKALA Medica® Military – zelená“, tak ta stojí sice již 4 299,- Kč, jejich funkce ovšem také navyšují řádově. Jejich hmotnost dosahuje jen 1,9 kg a nosnost 300 kg. Délka dělá 200 cm a šířka 70 cm. Ty se ale dají ve sbaleném stavu zredukovat na pouhých 41 cm x 19 cm. Poskytují tradiční 4 nosné popruhy a 3 zajišťovací popruhy pro zraněného s rychlo-sponou. Materiál je zde textil a barvou mohou být ve třech typech: zelené pro vojáky, oranžová pro záchranáře a šedá pro Policii.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál