📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více
Polní čepice jsou nejčastěji součástí uniformy vojáků. Jedná se takové kšiltovky s trochu jiným střihem. Jak a k čemu se tyto čepice nejvíce hodí?

Kalhoty, kanady, blůza, triko…poznali jsme, o co se jedná? Náhodně vypsaných pár kusů oblečení? Ale kdeže. Jedná se o části uniformy vojáka. Do ní patří i pokrývka hlavy, kterou musejí vojáci nosit povinně. Touto pokrývkou může být baret, klobouk, ale především polní čepice. Taková polní čepice se smyslem vůbec neliší od klasické kšiltovky. Také má hlavní část, která se dává ha hlavu a stínící kšilt přišitý vpředu. Konstrukce a celkový vzhled je však trošku jiný.

Ideální pokrývka

Pro vojáky, ale i příslušníky ozbrojených složek a nadšence do army sportů, se jedná o ideální pokrývku hlavy. Proč ptáme se? Jednoduše – při pohybu venku, kdy nehrozí žádné nebezpečí, nám čepice kryje hlavu, čímž ji chrání před sluníčkem. Zároveň kryje i naše oči pomocí kšiltu. Takový kus oblečení známe. Jak jsme již zmínili, je polní čepice konceptem velmi podobná kšiltovce. Nicméně existuje pár věcí, ve který se liší.

Polní čepice x kšiltovka

Jak jistě víme, má kšiltovka kopulovitý tvar, který je na jedné straně opatřen kšiltem a na straně druhé nastavením velikosti. To může být zaměněno za elastický okraj nebo pevný tvar určený velikostním označením. Polní čepice je oproti tomu jiného tvaru. Vršek má kvůli nízkému profilu snížený, useknutý. Spíše připomíná válec, než kopuli. Stejně tak kšilt je trochu menší, aby neomezoval zorné pole, ale zároveň dost velký na to, aby chránil oči před sluncem.

Bavlna vítězí

Ačkoli si můžeme myslet, že by na takovou čepici byla skvělá směs bavlny a polyesteru velmi se pleteme. Je to 100% bavlna, která je nejlepší volbou pro polní čepice. Nabízí přirozenou prodyšnost a dobrou pevnost. Navíc je zde používá Rip-Stopová úprava, která zajišťuje větší vzdušnost a výdrž materiálu. Mysleme na to, až budeme vybírat polní čepici. Jinak se nám bude hlava nepříjemně potit, což není stav, který bychom chtěli.

Pro vojáka i civilistu

Polní čepici můžeme nosit my, jako civilisté, ale i jako vojáci. Užije se venku na výletě, stejně jako při chození po kasárnách. Vojenské polní čepice mají navíc na přední straně umístěný malý velcro panel. Na ten se dávají nášivky s hodností. Zjistíme tak ihned, s kým máme tu čest. Nemusíme jezdit očima po blůze a hledat frčky. Při výběru takové čepice si dáváme pozor na velikost a na materiál. Velikosti jsou buď podle obvodu hlavy v místě čela, nebo klasicky evropské velikosti, jak jsme zvyklí – M, L, XL a tak dále.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Materiál