📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Společnost Suunto nepochází z Japonska, ale z Finska. V její nabídce dnes najdeme vše od digitálních hodinek, přes kompasy a věci pro lidi do vody i pod vodu. Také nabízí drobné příslušenství okolo (jako třeba popruhy).

Společnost Suunto nepochází z Japonska, jak by možná jeden řekl z jejího názvu řekl, ale z Finska. Přesto ale, její pobočky a zástupce najdeme po celé zemi: v České Republice, ale také v USA, Anglii, Švýcarsku, Austrálii, Kanadě, Rakousku, Dánsku, Finsku logicky, Francii, Německu, Itálii, Japonsku, Norsku, Španělsku a Švédsku.

Odkdy společnost Suunto funguje a kdo ji založil?

Dobrodružství a zkoumání cizích míst a zemí je doslova „v krvi“ firmy Suunto, jelikož když ji v roce 1936 Tuomas Vohlonen zakládal, tak vše dělal proto, jelikož potřeboval pro své cesty co nejpřesnější kompas. Ty stávající mu nevyhovovaly.

Firma vždy dala na robustnost a funkci, což potvrzuje i jedna její historická událost: finský voják poručík Norrback je střelen za Velké Zimní Války. Měl ale na prsou svůj kompas Suunto M-311, jenž byl z kovu a zachránil mu život.

Pro koho jsou věci od Suunto nejlépe určeny?

Počáteční impulz byl rozhodně uvádět vše pro cestovatele. Je ale faktem, že jak šel čas, tak byly produkty Suunto od nejvyšších hor až po nejhlubší oceány. Firma Suunto zkrátka neustále posunuje své hranice a limity (stejně jako to mají ve zvyku dělat i lidé, co mají rádi přírodu).

Společnost Suunto je hrdá na to, že se jí podařilo u řady lidí proměnit sny ve skutečnost. Ale dobrodružství není jen o tom posunovat své fyzické limity na cestách.  „Dobrodružství“ je pro Suunto něco jako věc, co má firma stále v mysli a co je pro ni klíčové i u všech zaměstnanců.

Ať už je tedy vaše dobrodružství velké nebo malé, je to o tom, že jste venku a užíváte si nějaké výzvy.

Věci Suunto ale také přímo milují sportovci i atleti všech forem.

Co firma Suunto prodává?

Aktuálně firma prodává (mimo jiné) i digitální hodinky, kompasy a věci pro lidi do vody a pod vodu. Také nabízí drobné příslušenství okolo („zaznamenávače“ srdečního tepu, popruhy, sady baterií, … ).

I v době elektroniky a satelitní navigace je ale firma Suunto přesvědčena, že starý dobrý mechanický kompas a vytištěná mapa je ta nejlepší a nejspolehlivější cesta, jak navigovat. Žádný z kompasů Suunto nepotřebuje energii.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg