📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Vybíjecí zařízení jsou praktickým a takřka nezbytným vybavením všech civilních, policejních i vojenských střelnic. Díky nim totiž můžete získat větší jistotu, že ve vaší zbrani už nezbyl žádný náboj, třeba před jejím čištěním nebo rozborkou.

Jak zjistit, že ve dříve nabité zbrani už není žádný další náboj? Ano, některé modely pistolí i dlouhých střelných zbraní jsou sice vybaveny indikátorem náboje v komoře i indikátorem prázdného zásobníku, ale na druhou stranu je přece jen lepší mít ještě větší jistotu, že vás nebo vašeho kolegu nešťastnou náhodou nezasáhne zbloudilá kulka z rádoby prázdné zbraně.

Pro tyto účely jsou tu vybíjecí zařízení, která bezpečně pohltí kinetickou energii kulky a případně vám dovolí ujistit se, že ve zbrani se už skutečně nenachází žádná další kulka. Pokud zbraň namířená na vybíjecí zařízení i po několikerém stisknutí spouště cvakne naprázdno, zvýší se vaše jistota, že je pistole či puška připravená na čištění nebo rozborku, případně uložení do přepravního pouzdra či skladu.

Vybíjecí zařízení jsou určena pro uživatele, kteří jsou v každodenním kontaktu se zbraněmi. Ať už se jedná o příslušníky policejních složek, armády či bezpečnostních organizací, zaměstnance balistických laboratoří nebo majitele veřejných střelnic. Jedná se o místa, kde je skutečně třeba dodržovat všechny bezpečnostní předpisy. Svoje využití ale taková zařízení najdou i u hobby nadšenců do zbraní či lovců, kteří svoji zbraň využívají často.

U každého vybíjecího zařízení by mělo být uvedeno, jaké maximální ráže střel je schopno absorbovat. Výhodou je kromě ujištění se o bezpečnosti zbraně také minimalizace hluku a prachových plynů, které by vznikaly, pokud byste se zbraň rozhodli vyprázdnit jen tak do vybraného bodu v okolí.

Stačí, když do vybíjecího zařízení namíříte svoji zbraň a vystřelíte. Vybíjecí zařízení uvede střelu do vířivého pohybu, čímž sníží její kinetickou energii. Jakmile vystřelený projektil ztratí energii, propadne kontrolní mezerou do spodní části zařízení.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena