📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Kompenzátory a úsťové brzdy jsou příslušenstvím pro zbraně, jejichž účelem je tlumit následky výstřelu. Ať už máme na mysli zpětný ráz, hluk nebo výšleh plamenů, respektive šíření zplodin výstřelu.

Je jasné, že ne každý kompenzátor, ne každá úsťová brzda a ne každý tlumič plamene jsou kompatibilní s každou zbraní. Na druhou stranu se často úplně nemusíte orientovat až tak podle modelu jako podle typu použitého závitu a také ráže, pro kterou je daný kompenzátor (případně jiné úsťové zařízení) určený.

Někteří výrobci svoje kompenzátory a další úsťová zařízení v průběhu času vylepšují a postupně vydávají upgradované verze. U některých aktualizovaných variant se tak můžeme setkat navíc třeba s tvarovanými porty, zvětšeným kanálem vodicí tyče či bezpečnějším systémem montáže.

U začátečníků můžou kompenzátory či úsťové brzdy zvýšit jistotu při úchopu zbraně, případně redukovat stres ze zpětného rázu, který by je mohl odradit od dalšího tréninku střelby. U pokročilejších střelců pak tato zařízení zvyšují komfort a opět i jistotu při střelbě.

Nenaleznete u nás ovšem jen samotná úsťová zařízení, ale také sortiment příslušenství včetně vymezovacích podložek a jejich sad nebo deformačních podložek.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál
Ráže