📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Jak ušetřit při kempování?

8. srpna 2022Rady a tipyOndřej KrotilDoba čtení 2 minuty

Rozpočet je napnutý? To není před dovolenou žádná nová věc. Co s tím? Poradíme vám, jak při kempování výrazně ušetřit aniž by utrpěl požitek z dovolené.

Ačkoli všudypřítomná drahota komplikuje život každému, mnohdy si za vícenáklady můžeme sami. A to samé platí i o dovolené. Jsou však případy, kdy platíme víc, ale nemusíme. Například při kempování. Poradíme vám, jak ušetřit na dovolené, aniž by tím utrpěl samotný strávený prožitek.

Letní kempování v přírodě

1. Buďte připraveni

Čím dříve si kempování naplánujete, tím bude pro vás lépe. Věci, jako je opalovací krém, sprej proti hmyzu si můžete koupit mimo sezónu, kdy jsou podstatně levnější.

Staré přísloví praví, že plánování dělá mistry v tomto ohledu platí dvojnásob. Nakupte si sezónní věci mimo sezónu a ušetřete peníze.

2. Kempujte mimo sezónu

Toto platí o dovolených celkově. Mimo sezónu jsou vždycky levnější. Navíc to má příjemné benefity. Pravděpodobně si užijete větší klid, protože s končící sezónou se vytrácí i lidi, jež mohou narušovat příjemný odpočinek.

3. Vyberte si kemp se základním vybavením

Čím lépe vybavenější kemp, tím více se vám kempování promítne do ceny. Bazény a tenisové kurty si můžete odpustit a vaše peněženka vám poděkuje.

4. Přivezte si své jídlo

Stravování v kempu je finančně poměrně náročné. Můžete se vyzbrojit vlastním jídlem, které si koupíte výhodně někde u vás.

5. Vyzkoušejte hotová jídla

V poslední době je velkým hit tzv. hotová jídla, která jsou cenově velmi příznivá, nezaberou místo v zavazadle a jejich snadná příprava zaručuje, že se najíte nejpozději do deseti minut. Stojí to za vyzkoušení. Vaše peněženka vám i v tomto případě poděkuje.

Hotové dehydrované jídlo - mre

6. Vařte ve velkém

Pokud jste v kempu jako rodina, pak vařte ve velkém. Je lepší a pro peněženku šetrnější jedno hlavní jídlo pro všechny, než vaření pro každého jednotlivce zvlášť.

7. Nakupujte mimo kemp

Nakupování v kempu je vždycky dražší a proto větší nákupy plánujte na supermarkety a v kempingové samoobsluze kupujte jen drobnosti.

Závěr

Dodržovat nadepsané rady je velice snadné. Možná se budete divit, kolik za kempování ušetříte. Také předpokládáme, že máte své vychytávky, které vám šetří peněženku. Fantazii se meze nekladou a v šetření financí to platí dvojnásob.

Štítky Kemping

Čtenáře dále zajímá

Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny