📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Nákrčníky jsou výhodné nejen v chladném počasí, Dokáží nás také ochránit proti písku nebo jiným předmětů, které na těle nechceme. Vybírejme s rozvahou, ať splní, co očekáváme.

Je nám zima na krk? Pokud ano, měli bychom s tím něco udělat. Právě tato oblast těla je velmi náchylná na výkyvy teplot. Snadno můžeme nastydnout a zbytečně odmarodit kratší či delší časové období. Jak se efektivně bránit proti větru a chladu na místě, jakým je krk? Jednoduše - nákrčníkem.

Nepostradatelný

Nákrčník je doplněk, který se umisťuje na krk, kde chrání před okolními vlivy. Jak to dokáže? Především díky své konstrukci a materiálu. Někdo by mohl namítnout, že si stačí zapínat bundu až ke krku, to ovšem občas nejde. Například když musíme bundu rozepnout, když nemá dostatečně vysoký límec nebo když ji vůbec nemáme. Právě v takových případech bychom se měli obrátit k nákrčníku a přijmout jeho přítomnost za vlastní. Jak tedy vypadá?

Sympatický a skladný

Nákrčník je prakticky tunel z látky o určité délce, který si navlékáme přes hlavu. Může být různě dlouhý i široký. Každopádně se vyplatí mít spíše delší nákrčník, jelikož se na krku shrne a nebude působit tak velice. Zároveň tím lépe zaizoluje, čímž získáme větší teplotní komfort. Velmi důležitý je i materiál takového nákrčníku, který nesmí zůstat nezmíněn. Stejně jako u ostatních doplňků se setkáváme s různými variantami vyrobenými z různých materiálů. Velmi často se používá polyester ve směsi se Spandexem. Zatímco polyester je velmi pevný, hydrofobní a dokáže přirozeně odvádět pot, Spandex jej doplňuje o elasticitu, kterou u nákrčníku potřebujeme. Jinak bychom jej nemohli navléknout přes hlavu, ani od něj očekávat tak dobré vlastnosti. Spandex je ve sloučenině zastoupen v poměru do deseti procent, větší přítomnost je nechtěná. Krom této sloučeniny je velmi oblíbený i Fleece® a jeho různé modifikace, například TermexFleece® a tak dále. Nákrčníky z tohoto materiálu jsou spíše určené do zimy, nežli větrných oblastí, jako jejich zmínění příbuzní. Nejzajímavější volbou je tak zvaná Merino® vlna se spandexem. Materiál skvěle hřeje, navzdory tomu, že je lehký a poměrně slabý. Co však od takového nákrčníku můžeme dále čekat?

Variabilita nás těší

Asi největším překvapením pro nás budou možnosti používání těchto doplňků. Krom klasického nošení na krku, k čemu jsou předurčeny, z nich velmi snadno utvoříme například čepici nebo šátek na hlavu. Stačí pár naučených pohybů a zázrak je na světě. Díky tomu nám už nikdy nemusí být zima. Největším bonusem nákrčníků je totiž velmi malá prostorová náročnost a nízká hmotnost. Snadno si je uschováme do kapsy, díky čemuž si nemusíme dělat starosti s velkou šálou.

Ten, a nebo ten?

Výběr nákrčníku spočívá v jeho určení. Nejen klimatickém, ale i přesném zaměření, do kterého ho budeme používat. Například pro taktické účely si nevezmeme růžový nákrčník a podobně. Po výběru barvy se zamysleme nad materiálem, který je sám za sebe dost směrodatný. Poté si můžeme vybrat velikost a délku, která nám bude vyhovovat. Některé nákrčníky se dají i stáhnout pomocí šňůrky, což dodává opět více možností, ke kterým je můžeme použít.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Označení
Cena
Barva
Značka
Materiál