📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Klíče a šroubováky

Situace stará, jako lidstvo samo. Zkrátka potřebujete vyřešit něco, na co nemáte momentálně vybavení. To může být, a často je, problém. Naštěstí je zpravidla každá situace řešitelná. Momentálně mluvíme o aretačních součástkách typu šrouby, matice a podobné.

Šroubů a matic je spousta druhů. Máme šestihranné, vnitřní šestihranné, křížové, ploché, torx a mnoho dalších. V tomto přívalu druhů a mezi druhů se musíte umět vyznat, a tak vždy použít ten správný nástroj.

K čemu se mohou hodit?

Výbava tohoto typu by se někomu mohla zdát zbytečná. Není to tak. Je dobré při sobě nosit nějaký multitool, který bude mít krom nože a kleští i stranové klíče na utahování základních velikosti matic a šroubů. Stejně tak se vyplatí, aby měl takový nástroj i základní šroubováky. Tedy plochý a křížový. Často se setkáte se situací, kdy by se vám hodil. Například při jízdě na kole, ale i v autě, na rybách, v přírodě.

Jaké si můžeme pořídit?

Vhodné vybavení může být ve formě kleští, ale také malého skladného toolu, který snadno schováte do batohu. Dejte pozor na kvalitu a účelnost. Přeci jen s sebou nikdo nechce tahat těžký kus zbytečného materiálu.