📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Značka triček CityZen, která vznikla v České republice v září roku 2018, by se dala označit za startup. Ovšem nápad na ni dostal René Němeček už o více než 20 let dříve. A společně se dvěma kamarády ji přivedl k životu.

Společnost CityZen byla založena teprve nedávno, ale její nástup je možné charakterizovat jako raketový. Za jejím vznikem stojí tři kamarádi z Chrudimi, René Němeček, Pavel Hrstka a Martin Burkoň. První z nich má na starosti výrobu a inovace, druhý je výkonným ředitelem a ten třetí ředitelem finančním. Pavel Hrstka už se za dobu existence stihl stát podnikatelem roku a další ocenění získala samotná značka CityZen, mimo jiné je Startupem roku a vysloužila si také cenu ShopRoku srovnávače Heureka.

Rychlý nástup

Značka CityZen oficiálně spatřila světlo světa první školní den roku 2018 a ještě před Vánocemi se začaly hrnout první objednávky. Původně malé firmy si i díky jejím inovacím začala všímat média a veřejnost a marketing už zpočátku fungoval dokonale. Až tak dokonale, že po půl roce se začaly vyprazdňovat sklady a hrozilo zklamání zákazníků. Ti však počkali a výrobce tak mohl růst dál. Skrze výše zmíněná ocenění nebo crowdfundingové kampaně na HitHitu se stal respektovanou značkou textilu nejen v ČR, ale třeba na Slovensku nebo v Německu… a růst pokračuje.

Trička s přidanou hodnotou

Když René Němeček roku 1995 přemýšlel nad tím, jak na trh přinést trika, která by se nějak odlišovala od stávající nabídky, zabýval se i otázkou kvality. Po dvaceti letech tak CityZen mohl přijít s tričky, která se mohou chlubit tím, že jsou vyrobena z té nejkvalitnější na trhu dostupné bavlny. Nejde o levnou bavlnu z Asie, ale o materiál vysoké gramáže z Egypta, USA nebo Řecka.

Do České republiky přichází tento materiál ve formě režné příze. Ta je následně pletena a barvena (tím nejekologičtějším dostupným způsobem) a následně probíhá její stříhání na CNC strojích (cutterech) a ruční šití. Všechny tyto procesy se dějí výhradně na území České republiky nebo Slovenska a po každé fázi nastává důkladná kontrola kvality.

Přidanou hodnotou u triček značky CityZen je ovšem stejnojmenná povrchová úprava, kterou Němeček se spolupracovníky vyvíjeli celá léta. Díky této povrchové úpravě není na triku vidět pot, takže si ho můžete obléct stejně tak do přírody či do posilovny jako na pracovní schůzku. Úprava bavlny CityZen dále redukuje množení bakterií, což v konečném důsledku snižuje zápach. A trika CityZen dále dobře odolávají špíně.

Při tom všem se ale stále jedná o plně funkční trika, která dokážou fungovat bez membrány! Jsou příjemná na dotek a navíc jsou silně savá a rychleschnoucí, takže už vás nepřekvapí žádný kondenzovaný pot ani vlhkost u těla. Trička značky CityZen jsou navíc 100% recyklovatelná, takže šetrná k životnímu prostředí není jen jejich výroba, ale i likvidace na konci životního cyklu. Díky kvalitním materiálům a zpracování je však tento životní cyklus výrazně delší než u velké části konkurence.

Zobrazit filtr produktů
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Velikost
Kategorie
Objem
l l
Materiál