📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více

Karimatka slouží nejen k tomu účelu, aby se nám v přírodě spalo pohodlněji, ale zároveň jsou i tepelným izolantem, díky čemuž se odspodu nenachladíme. Na jaře už jsou sice teploty vyšší než v zimě, ale i tak v noci dost často klesají k nule. U karimatek bývá udáván jako jeden z údajů tepelný koeficient R, přičemž čím vyšší je hodnota tohoto koeficientu, tím více se karimatka hodí i do chladnějšího počasí. U jarní karimatky by se hodnota R měla pohybovat přibližně mezi čísly 2 a 3,5.

Pokud jde o typy karimatek, i na jaře platí, že stále máte na výběr ze samonafukovacích a klasických pěnových modelů. Zde volte především podle toho, do jakého terénu se vydáváte. Máte-li v plánu spíše kamenitý terén, dejte přednost raději běžné pěnové karimatce. I v této kategorii najdete komfortní modely a navíc zde příliš nehrozí, že byste si karimatku nenávratně zničili.

Samonafukovací (nebo „jen“ nafukovací) karimatky jsou přirozeně už ze své podstaty pohodlnější, ale na druhou stranu mohou v náročnějším terénu podléhat zkáze. Co se týče hmotnosti, tam na tom většinou bývá lépe pěnová karimatka, jenže ta je zase poměrně neskladná. Samonafukovací karimatku zkrátka lépe sbalíte do batohu.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Délka
cm cm
Šířka
cm cm
Tloušťka
cm cm
Hmotnost
kg kg
Materiál