📢 Posouváme se dál: Top–ArmyShop mění jméno na Rigad! Chci si přečíst více
Trocha pohodlí u ryb, na zahradě, nebo v kempu? To vše dokáží skvěle zařídit křesla a židle. Bohužel nejsou všechny stejné. Každé poskytuje trochu něco jiného. Rozmysleme se dobře, ať nelitujeme.

Když přijde řeč na pohodlí, bude se týkat mnoha směrů. Pohodlí při spaní, cestování, ale také například kempování nebo pobytu v přírodě. Jak se může zde promítnout pohodlí? Velmi jednoduše - stačí si uvědomit, jak budeme v lese nebo v kempu fungovat. Kde budeme sedět? Kde budeme jíst? Můžeme si sednout na kámen nebo na pařez. Takových možností je spousta. Nicméně i v tomto ohledu můžeme dosáhnout určitého pohodlí. Pomohou nám k tomu křesla a židle, která jsou dnes při těchto aktivitách opravdovým standardem.

Malé a skladné

Takovou možností mohou být i skládací židličky. Jak si to máme představit? Prakticky se jedná o malou, nízkou stoličku, která se dá složit do ještě menšího balení. Je to právě prostorová nenáročnost, která dělá z těchto stoliček skvělé společníky na našich cestách. Opravdu, jejich největší výhodou je jejich bezproblémové připnutí na batoh nebo krosnu. Klidně je můžeme dát i dovnitř. Existuje hned několik různých konstrukčních řešení. Buď se jedná o dva obdélníkové trubkové profily, které jsou uprostřed zkřížené. Tato konstrukce je jednoduchá, ale prostorově nevýhodná. Naopak trojnožky a třínožky jsou v tomto ohledu velmi zajímavé. Uprostřed nohou je plastová vložka, které zastavuje každou z noh na svém místě. Nahoře je mezi nimi napnut sedák. Ve složeném stavu umístíme židli do obalu a připneme na batoh – ideální. Ale co opora zad? Už jsme se báli, že se nikdo nezeptá. To je opravdu nevýhoda, kterou je třeba zmínit. Takovéto židle nejsou konstruovány na delší sezení. Ona chybějící opora zad způsobuje jejich nepříjemné bolení, které není žádané. Co tedy s tím?

Větší, ale pohodlnější

V případě, kdy budeme chtít více pohodlí, je třeba se zaměřit na jinou sortu křesel a židlí. Náš eshop pro tento zájem nabízí hned několik možností. V každém případě budeme spokojenější s pohodlím, ale o to méně spokojení s prostorovou náročností. Taková židle má kromě prostoru pro sezení i oporu zad a dokonce i rukou. Opora zad je velmi důležitá. Můžeme se v klidu opřít a ulevit tak zádům. Takové židle jsou uzpůsobené pro delší sezení. Stejně tak tomu pomáhají i loketní opěrky. Ulevíme tak ramenům i rukám samotným. Jak jsme už zmínili, zvětšuje se s pohodlím i prostorová náročnost. Samozřejmě, že i takovou židli můžeme složit a připnout ke krosně, ale váhu neschováme. Je to jako vždy, něco za něco. Váhu může kompenzovat materiál, ale ani ten neumí kouzlit.

Hliník a nylon

Nejvíce se v tomto oboru setkáme s hliníkem a nylonem. Tedy jejich modifikacemi. Díky nízké hmotnosti a velké pevnosti hliníku je jeho používání samozřejmé. Dobře se zpracovává a mnoho vydrží. Sedací a opěrné části bývají nejčastěji zhotoveny z polyesteru nebo nylonu. Ty jsou, podobně jako hliník, nejlepší volbou. Dejme si pozor, ať nekoupíme zbytečně těžkou židli ze železa, budeme velmi nespokojeni s její vahou.

Kam kterou?

Každá židle slouží na něco jiného. Malou bez opory rukou a zad můžeme nosit s sebou po výletech, kdy nosíme vše na zádech. Ty větší a těžší se hodí spíše na ryby a kempování. Jedná se pouze o doporučení. Můžeme si nosit kam chceme, kterou chceme. Vždy si však tyto části venkovního „nábytku“ najdou své místo na zahradě při grilování nebo obyčejném posezení. Jediné, co si vždy musíme pohlídat, je materiál, ten nezamaskujeme ničím.

Zobrazit filtr produktů
Přehrát video:Zobrazit detail produktu
Doprava zdarma od 2 500 Kč
97% zboží skladem
Garance vrácení peněz
Kamenné prodejny
Filtr
Dostupnost
Cena
Barva
Značka
Hmotnost
kg kg
Materiál